Rodzaje zasuw klinowych

Zasuwy klinowe to ważne i użyteczne przedmioty które posiadają wiele rodzajów. Oczywiście można je dzielić ze względu na substancje przepływające rurami, w końcu może to być woda, a może to być gaz. Najszerzej znanym typem są zasuwy wodociągowe, jak sama nazwa wskazuje do wody. W każdym domu posiadającym bieżącą wodę jest co najmniej kilka takich zasuw, są one ważne gdy z jakichś powodów musimy regulować dostęp do wody.

Ze względu na rodzaj materiałów wyróżniamy choćby mosiężne, ze stali kutej, kwasoodporne. Oczywiście materiał z jakiego wykonane są zasuwy jest ważny, nie użyjemy przecież zwykłej stalowej zasuwy w przypadku płynów o odczynie kwasowym które to powoli przeżerają stal. Trzeba użyć zasuwy z odpowiednich materiałów do danej substancji.

W przypadku rodzajów wykonania są takie zasuwy jak owalne, kołnierzowe, gwintowane. W przypadku zasuwy kołnierzowej chodzi o kołnierze które występują przy dopływie i odpływie z zasuwy. Gwintowane jak sama nazwa pokazuje to gwint występujący przy dojściu i wyjściu zasuwy.

Można także zwrócić uwagę na to, że zasuwa odcinająca jest wtedy, gdy, pozwala na szybkie i wygodne odcięcie dopływu wody. Czy to w firmie, czy w domu trzeba niekiedy to zrobić choćby w przypadku różnego rodzaju napraw. Opisane tu rodzaje to zaledwie wstęp, jednak myślę że czytelnikowi te podstawy wystarczą by wybrać odpowiedni rodzaj zasuwy do danego celu. Jest to proste jednak należy chwilę pomyśleć by odpowiednio wydać pieniądze. To w jaki sposób podzielimy rodzaje zasuw zależy od tego jaki cel mamy na myśli myśląc o ich wykorzystaniu.

Zostaw komentarz

szesnaście − trzy =