Świece jako praktyczny element dekoracyjny domu

Świece od dawna nie przypominają swoim wyglądem klasycznych, woskowych brył. Obecnie tworzy się je w setkach form, doceniając walory dekoracyjne i dopasowując ich wygląd do niemal każdego typu wnętrza. Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez ich obecności. Podpowiadamy, jak stworzyć efektowne dekoracje i za co warto docenić świece.

Szybkie i mało kosztowne dekoracje

Świece dają spore pole do popisu, gdy chodzi o dekorowanie. Oto kilka propozycji:

– trzy świece o różnej wysokości i tym samym kolorze można ustawić na podstawce na stoliku kawowym. Wokół nich można wysypać szyszki lub ziarenka kawy. Po odpaleniu knota delikatne światło wprowadzi nastrojową atmosferę.

– brokatową świecę w formie słupka można włożyć do szklanego wazonu. Pustą przestrzeń w naczyniu warto wypełnić lampkami na baterie – po zapaleniu światełka pięknie oświetlać będą brokatową powierzchnię świecy.

– do dekoracji można użyć także podgrzewaczy. Świeczki o kolorowym wosku ułóż w świeczniku. Ten ładnie wyglądać będzie m.in. na parapecie lub meblach.

Nie bez powodu świece nazywane są praktycznym elementem dekoracyjnym domu. Wybrane modele posiadają właściwości zapachowe. Używa się ich do aromaterapii, kojenia nerwów, czy zwyczajnie odświeżania zapachu w pomieszczeniu. Na przykład świece Bolsius pachną piwonią, magnolią, granatem, czy drzewem agarowym.

Co więcej, świeczki dbają o nastrój wnętrza. Po odpaleniu dają niewiele światła, a panujący półmrok sprzyja atmosferze relaksu. Ta dekoracja jest także wielosezonowa – świeczki bardzo wolno się starzeją, nie blakną i nie tracą swoich pierwotnych właściwości. Przez niektórych uważane są także za bardzo eleganckie. Modele imitujące swoim wyglądem powłokę marmuru albo dostępne w formie idealnie ukształtowanych kul wnoszą do wnętrza klasę i dobry styl.

Zostaw komentarz

szesnaście − sześć =