Jakie są często używane domeny?

Domen internetowych na rynku nie brakuje. Nawet, jeśli część z nich jest już zajęta, to to i tak bez trudu znajdziemy dla naszego serwisu taką, która spełni oczekiwania. Najczęściej używane domeny w naszym kraju to te z końcówką pl. Są uniwersalne i proste do zapamiętania. Za ich wadę można uznać tylko fakt, że wiele z nich już jest zajęta. W takim wypadku powinniśmy zastanowić się nad alternatywną końcówką, która umożliwi rejestracje adresu prostego do zapamiętania.

Domena info znakomicie sprawdzi się wtedy, gdy planujemy założyć portal newsowy. Będzie też dobrym wyborem dla serwisu z infografikami, czy po prostu informacjami o danej rzeczy, czy osobie. Jest bardzo uniwersalna i sprawdzi się w wielu przypadkach. Często wykupywane są też domeny org, czy com.pl, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że im adres dłuższy, tym trudniejszy do zapamiętania dla odwiedzających stronę.

Co, jeśli planujemy założyć anglojęzyczną stronę?

Dla takich witryn naturalnym wyborem będą domeny com. Niestety, również w ich przypadku trzeba zdawać sobie sprawę, że większość dobrych adresów została już dawno wykupiona. Z takich domen korzystają bowiem firmy na całym świecie, dlatego są one niezwykle łakomym kąskiem na rynku. Domeny org i w tym wypadku będą dobrą alternatywą, zwłaszcza dla witryn i organizacji non-profit. Kolejną opcją są domeny net. Kojarzą się one z angielskim słowem „net”, czyli skrótem od „network” (ang.-„sieć”) Są jednak na tyle wszechstronne, że będą pasować do wielu rodzajów witryn. O poszczególnych rodzajach można też przeczytać na https://rapiddc.pl/domeny.

Zostaw komentarz

cztery × dwa =