Zastosowanie metioniny w żywieniu zwierząt

Metionina znalazła szerokie zastosowanie w żywieniu zwierząt. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się ten składnik. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Czym jest metionina?

To jeden z egzogennych aminokwasów siarkowych. Metionina bierze udział w syntezie białek mięśniowych, a także w wielu procesach metabolicznych. Ponadto wchodzi w skład keratyny, czyli budulca włosów, sierści, pazurów, racic i skóry. Związek ten ma również działanie detoksykujące i oczyszcza wątrobę ze szkodliwych wolnych rodników oraz metali ciężkich. W dodatku metionina charakteryzuje się właściwościami żółciotwórczymi i wpływa na ogólnoustrojową odporność. 

W sklepie internetowym Arkop możesz kupić chelaty paszowe z dodatkiem tego cennego związku. Wystarczy zajrzeć na stronę https://arkop.pl/ i zapoznać się z bogatą ofertą. Na pewno znajdziesz tu najlepsze rozwiązania na rynku. Przekonało się o tym wielu klientów. Dołącz do nich i zadbaj o rozwój zwierząt.

Metionina – zastosowanie

Ten aminokwas nie jest wytwarzany przez organizm zwierzęcia. Powinien być więc regularnie dostarczany w formie paszy. Pamiętaj, że często stosowane surowce paszowe nie zawierają wystarczającej ilości metioniny. Właśnie dlatego warto sięgnąć po wysokiej klasy produkty ze sklepu Arkop. Ponadto zawsze możesz liczyć na wskazówki zakupowe ze strony profesjonalnej obsługi. To doskonała wiadomość dla osób, które zawsze sięgają po sprawdzone rozwiązania. Teraz z łatwością dokonasz udanego zakupu.

Zostaw komentarz

czternaście − dwa =