Klasyczne meble do salonu

Urządzając dom czy mieszkanie, poszukujemy ciekawego kompletu mebli, które nadadzą wnętrzu odpowiedniej estetyki oraz wyjątkowego nastroju. Nie musimy jednak poszukiwać oryginalnych zestawów, by uczynić nasz salon przytulnym i eleganckim. Wystarczy sięgnąć po klasyczne wyposażenie, które sprawdzą się idealnie w każdej przestrzeni.

Najlepszy rodzimy producent

Poszukując sprzętu do naszego salonu, warto znaleźć sprawdzoną i rodzimą markę. Polskie meble to zazwyczaj produkty z naturalnych materiałów pochodzących z terytorium naszego kraju, w dodatku wykonywane przez legalnie zatrudnionych pracowników. Ponadto polskie elementy wyposażenia domu często są stylizowane na tradycyjne meble, które były niezwykle popularne w kraju w czasach naszych rodziców bądź dziadków. Klimat retro wraca do łask także w dekoratorstwie wnętrz, dlatego warto przejrzeć ofertę sklepów hołdujących klasycznym wzorom i modelom. Tego rodzaju produkty nadają wnętrzu przytulny i ciepły nastrój, kojarzący się z dzieciństwem lub swojskim, rustykalnym klimatem.

Tradycyjne elementy wyposażenia pokoju są także wykonywane z solidnych materiałów – takich jak drewno sosnowe, dębowe czy brzozowe. Równie wytrzymałym i eleganckim surowcem będzie metal, z którego niejednokrotnie wykonywane są detale i ozdoby klasycznych mebli. W odróżnieniu od zagranicznych produktów, które często bazują na sztucznych składnikach – takich jak plastik czy poliuteran – tradycyjne meble przetrwają dłuższy okres użytkowania. Dzięki temu będą gwarantowały użytkownikom bezpieczeństwo i jakościowe wykonanie, którym będziemy mogli cieszyć się przez lata korzystania z domowego salonu.

Jakie meble wybrać?

Sofy i fotele stanowią wyposażenie niezbędne w każdym salonie. Poszukując tych najbardziej eleganckich i komfortowych sprzętów, warto zapoznać się z produktami marki Sits. Firma Sits meble produkuje i projektuje już od 1993 roku, dzięki czemu zdążyła zdobyć zdobyła renomę na rynku oraz zaufanie klientów. Narożniki czy sofy do spania to tylko część bogatej oferty tego sklepu. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród różnych materiałów i modeli. Klasyczne meble tego rodzaju wykonane są z miękkiego materiału i często bazują na wzorach popularnych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych minionego wieku.

Z kolei w przypadku foteli warto zwrócić szczególną uwagę na modele oparte na planie sześciokąta, inspirowane amerykańskim wystrojem wnętrz. Dopasowany komplet sof i foteli gwarantuje przyjemny nastrój oparty na tradycyjnych wzorach mebli. Nie zapomnijmy także o stylowych pufach, niezbędnych do wspólnego leniuchowania w salonie. Dodatkowo zaopatrzmy się w tradycyjne kawowe stoliki, najlepiej te wykonane ze szlifowanego drewna lub szkła.

Warto także pamiętać, że klasyczne meble cechują się stonowanymi, spokojnymi barwami. Taka kolorystyka sprawia, że zakupione wyposażenie będzie pasowało do większości kolorów ścian i faktur paneli czy dywanów. Klasyczna czerń, beże, delikatne brązy i szarości czy ciemniejsze odcienie zieleni to barwy znakomite do tradycyjnego wystroju wnętrz. Podczas wyboru umeblowania naszych wnętrz starajmy się dobrać tkaniny materiałów w stonowanych odcieniach.

Zostaw komentarz

3 × 1 =