Badanie techniczne samochodu – co warto wiedzieć?

Raz do roku samochody osobowe muszą przechodzić obowiązkowe badania techniczne. Czasami warto dokonać też badań dodatkowych, na przykład przed wyruszeniem w długą trasę. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, musimy wiedzieć jakie elementy będą sprawdzane i jaki może być wynik takiego badania. W przypadku obowiązkowego przeglądu wynik negatywny oznaczać będzie bowiem, że nie będziemy mieli możliwości legalnego poruszania się po drogach. Sprawdzamy więc co jest oceniane w trakcie badania oraz jak się do niego przygotować.

Podwozie i zawieszenie

Diagnosta na przeglądzie zawsze sprawdzi nasze auto od spodu. Dzięki temu może dowiedzieć się o ewentualnej korozji, która zagrażałaby elementom nośnym konstrukcji karoserii. Jednocześnie ocenia stan klocków hamulcowych oraz tarcz, ewentualnych wycieków oraz pracy zawieszenia. W przypadku zawieszeń pneumatycznych, warto przed przeglądem technicznym sprawdzić ich stan. Dziurawe miechy, z których uciekać będzie powietrze, mogą sprawić że pojazd badania nie zaliczy. Na stronie https://thomasmarkt.com/321-panamera-970-2010-2016 można zakupić różnego rodzaju części zamienne, które przydadzą się do naprawy.

Hamulce i amortyzatory

Na przeglądzie nie może zabraknąć tak ważnych aspektów jak badanie siły hamowania, a także sprawności amortyzatorów. Dlatego też jeśli nasze auto ściąga przy hamowaniu, łatwo blokują się koła, lepiej odwiedzić mechanika przed udaniem się na stację diagnostyczną. Jeśli widzimy ślady wycieku przy amortyzatorach, co oznacza uszkodzenie ich uszczelnień, lepiej również naprawmy ten problem zawczasu. Niska sprawność tych podzespołów sprawi, że przegląd może zakończyć się wynikiem negatywnym.

Zostaw komentarz

jeden × 3 =