Co zwiększy komfort wypoczynku w salonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tempo życia jest coraz większe. Więcej pracujemy, wymagania pracodawców rosną, żyjemy w ciągłym stresie. Mamy mniej czasu na wypoczynek, musimy więc zadbać o jego jakość.

Jak efektywnie odpocząć?

Wszystko zależy od tego, jaki jest rodzaj naszej pracy i osobowość. Są ludzie, którzy wolą aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu i są tacy, których to męczy, wolą domowe pielesze. Z pewnością warto zmienić pozycję – jeśli spędzamy cały dzień przy komputerze na krześle, nie siadajmy z powrotem do stołu. Wybierzmy raczej miękkie pufy, które odciążą nasz kręgosłup.

Pamiętajmy koniecznie, by, zanim zalegniemy w fotelu w salonie na resztę popołudnia, przynajmniej chwilę poświęcić na trening fizyczny. Może to być rower – tradycyjny bądź stacjonarny dla domatorów, bieganie – choćby na bieżni, czy nawet kilka ćwiczeń.

Przestrzeń w salonie

Miejscem, gdzie spędzamy czas w domu jest najczęściej salon. Musimy zadbać o to, by jego wyposażenie pozwalało przyjemnie spędzić czas, bez szkody dla zdrowia. Ustawienie kanapy zbyt blisko telewizora będzie na dłuższą metę uciążliwe, mimo tego, że nowoczesne telewizory znacznie słabiej oddziałują na wzrok. Zadbajmy o zachowanie odpowiedniej odległości. Jeśli mamy niewielki pokój – zostańmy przy małym telewizorze, który nie zdominuje pomieszczenia.

Intensywne kolory, czy te emitowane przez ekran, czy farby na ścianach nie sprzyjają wyciszeniu się. Postawmy na pastelowe odcienie, które uspokoją po całodziennej gonitwie. Nie wstawiajmy do salonu zbyt wielu mebli. Gustownie dobrane komplety wypoczynkowe lepiej prezentują się w mniej zapełnionym pomieszczeniu, ale też i umysł odpoczywa, gdy nie musi gubić się w gąszczu zbędnych przedmiotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakiego prezentu ucieszy się mały fan motoryzacji?
Z jakiego prezentu ucieszy się mały fan motoryzacji?
Dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców, dlatego zabawki często są zminiaturyzowanymi wersjami realnych przedmiotów. Co jeśli Twoja pociecha uwielbia samochody i […]
Jak często aktualizowana jest baza dłużników i czy da się na nią trafić przypadkiem?
Jak często aktualizowana jest baza dłużników i czy da się na nią trafić przypadkiem?
Baza dłużników to baza osób niewypłacalnych. Dokładniej mówiąc tych, którzy nie spłacili swoich zobowiązań finansowych. Do takiej bazy nie można […]
Elementy klimatyzacji, które mają najważniejszy wpływ na jej poprawne działanie
Elementy klimatyzacji, które mają najważniejszy wpływ na jej poprawne działanie
Układ klimatyzacyjny składa się z wielu elementów, z których każdy odgrywa ważną rolę. Wśród nich istnieją jednak takie, które można […]
Ostatnie wpisy
Polecamy