Co zwiększy komfort wypoczynku w salonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tempo życia jest coraz większe. Więcej pracujemy, wymagania pracodawców rosną, żyjemy w ciągłym stresie. Mamy mniej czasu na wypoczynek, musimy więc zadbać o jego jakość.

Jak efektywnie odpocząć?

Wszystko zależy od tego, jaki jest rodzaj naszej pracy i osobowość. Są ludzie, którzy wolą aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu i są tacy, których to męczy, wolą domowe pielesze. Z pewnością warto zmienić pozycję – jeśli spędzamy cały dzień przy komputerze na krześle, nie siadajmy z powrotem do stołu. Wybierzmy raczej miękkie pufy, które odciążą nasz kręgosłup.

Pamiętajmy koniecznie, by, zanim zalegniemy w fotelu w salonie na resztę popołudnia, przynajmniej chwilę poświęcić na trening fizyczny. Może to być rower – tradycyjny bądź stacjonarny dla domatorów, bieganie – choćby na bieżni, czy nawet kilka ćwiczeń.

Przestrzeń w salonie

Miejscem, gdzie spędzamy czas w domu jest najczęściej salon. Musimy zadbać o to, by jego wyposażenie pozwalało przyjemnie spędzić czas, bez szkody dla zdrowia. Ustawienie kanapy zbyt blisko telewizora będzie na dłuższą metę uciążliwe, mimo tego, że nowoczesne telewizory znacznie słabiej oddziałują na wzrok. Zadbajmy o zachowanie odpowiedniej odległości. Jeśli mamy niewielki pokój – zostańmy przy małym telewizorze, który nie zdominuje pomieszczenia.

Intensywne kolory, czy te emitowane przez ekran, czy farby na ścianach nie sprzyjają wyciszeniu się. Postawmy na pastelowe odcienie, które uspokoją po całodziennej gonitwie. Nie wstawiajmy do salonu zbyt wielu mebli. Gustownie dobrane komplety wypoczynkowe lepiej prezentują się w mniej zapełnionym pomieszczeniu, ale też i umysł odpoczywa, gdy nie musi gubić się w gąszczu zbędnych przedmiotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego gabinety stomatologiczne powinny korzystać dedykowanych oprogramowań?
Dlaczego gabinety stomatologiczne powinny korzystać dedykowanych oprogramowań?
Rozwój technologiczny opanowuje powoli wszystkie dziedziny życia. Zmiany, jakie ze sobą niesie wymagają zmiany przyzwyczajeń, jednak po upłynięciu jakiegoś czasu, […]
Kołdry i pościele na zimne dni
Kołdry i pościele na zimne dni
Jesień oraz zima to czas w którym większość osób ceni sobie możliwość wygrzania się w ciepłym łóżku i w przyjemnie […]
Progi zwalniające – w jakich miejscach powinny się znaleźć?
Progi zwalniające – w jakich miejscach powinny się znaleźć?
Jednym z najczęstszych powodów wypadków i kolizji drogowych jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków atmosferycznych. Wypadki często kończą […]
Ostatnie wpisy
Polecamy