Jak stworzyć użyteczny i nowoczesny salon?

Salon to jeden z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tutaj gromadzi się cała rodzina, oglądając wspólnie telewizję lub gawędząc przy popołudniowej herbacie. Jednocześnie to jedno z najbardziej reprezentacyjnych wnętrz, gdzie przyjmowani się goście. Bywa, że właśnie do urządzania tego pomieszczenia przykładamy najwięcej uwagi i staramy się, by było nie tylko praktyczne, ale też dobrze się prezentowało. Zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Jak połączyć obie te funkcje? Spowodować, że salon jest użyteczny, a jednocześnie nowoczesny? Poniżej kilka wskazówek.

Tak jak lubię, czyli modnie i wygodnie

Bardzo modne w ostatnim czasie są meble tapicerowane, które jak najbardziej spełniają również kryterium komfortu. Poza tym łatwo taki materiał wyczyścić, a kiedy znudzi nam się kolor, można użyć kolorowych narzutek na kanapy wersalki. Tego typu meble można też ozdobić dekoracyjnymi poduszkami. Przykłady można zobaczyć na https://www.toblen.pl/kategoria-produktu/meble-tapicerowane/.

Kolejnym ważnym elementem, który można zastosować w celu funkcjonalności oraz nowoczesnego wystroju jest lustro. W małych pomieszczeniach doskonale optycznie zwiększy przestrzeń, pozwoli się w nim przejrzeć, a przy okazji będzie świetną ozdobą. Nie można też zapomnieć o stole.

Zgodnie z aktualnymi trendami powinien to być model wykonany z drewna, najlepiej w połączeniu z metalowymi nóżkami. Pozostaje jeszcze wybór szafek, które wypełnią wnętrze salonu oraz ewentualnych dekoracji, bez których żadne pomieszczenie, poza minimalistycznym, nie wygląda dobrze. W takiej roli doskonałe będą lampy.

Zostaw komentarz

osiem + 10 =