Kim jest optometrysta i w czym się specjalizuję?

Optometrysta jest pracownikiem służby zdrowia, który specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i zarządzaniu warunkami widzenia. Optometryści są pracownikami służby zdrowia, którzy są przeszkoleni do badania oczu i diagnozowania zaburzeń wzroku. Zapewniają również leczenie chorób oczu i urazów, a także przepisują okulary i soczewki kontaktowe w celu skorygowania problemów z widzeniem.

Optometryści są lekarzami optometrii (ODs)

Używają szerokiego zakresu technik do badania oczu, szczególnie w zakresie błędu refrakcji (potocznie zwanego „widzeniem”), widzenia obuocznego i zdrowia oczu. Optometryści mają pełne prawo do przepisywania okularów, soczewek kontaktowych i pomocy dla słabowidzących. Mają również zaawansowane szkolenie w pracy z bardziej skomplikowanymi chorobami oczu, takimi jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatia cukrzycowa i inne warunki wymagające zaawansowanych badań diagnostycznych, takich jak fotografia siatkówki.

Jakich instrumentów używają?

Optometryści są przeszkoleni do badania struktur wewnętrznych oka przy użyciu różnych instrumentów, takich jak oftalmoskop (obiektywny obiektyw) i biomikroskop lampy szczelinowej (system soczewek). Instrumenty te pozwalają im obserwować różne części oka w szczegółach, które nie mogą być widoczne tylko gołym okiem. Optometryści używają tych instrumentów również do przeprowadzania badań wzroku, takich jak pomiar ostrości widzenia. Ostrość widzenia to zdolność do dostrzegania wyraźnych szczegółów w określonej odległości od oka i jest wyrażana w liniach na centymetr. Jeżeli chcemy, aby nasz wzrok był wciąż dobry, to warto chodzić na badania do specjalisty jakim jest optometrysta Poznań , jest miastem w którym z pewnością znajdziemy odpowiedniego.

Zostaw komentarz

jeden + 15 =