Jak zamontować stelaż podtynkowy?

Podwieszane toalety cieszą się coraz większą popularnością. Montuje się na specjalnych podtynkowych stelażach, które obudowuje się płytkami. Wyglądają one bardzo estetycznie i stylowo. Dodatkową ich zaletą jest to, że są łatwe w utrzymaniu czystości i funkcjonalne. Wszystkie elementy, takie jak rury, zbiornik, przyłącza oraz spłuczka są ukryte. Przed przystąpieniem do montażu warto dowiedzieć się jak to zrobić, aby praca przebiegła szybko i sprawnie.

Jak przygotować się do montażu stelażu podtynkowego?

Pierwszym krokiem jest dokładne wymierzenie przestrzeni w łazience, w której ma zostać zamontowany stelaż. Dzięki temu będzie wiadomo, jaki jego rozmiar będzie idealnie pasował w konkretnym miejscu. Następnym etapem jest wybór odpowiedniego stelaża. Jeśli ściana, na której ma być umieszczony jest bardzo solidna można go wmurować w nią. Wszystkie stelaże do lekkiej zabudowy świetnie sprawdzą się w przypadku ścian z karton- gipsu. Przed przystąpieniem do prac trzeba ustawić w pierwszej kolejności jego wysokość, tak aby miska znajdowała się na wysokości około 40 cm nad ziemią.

Następnie trzeba zaznaczyć przymocować go za pomocą śrub do ścian oraz podłogi. Kolejnym etapem jest przyłączenie instalacji wodnej do zbiornika spłuczki. Tak zamontowany stelaż podtynkowy Roca trzeba obudować zielonymi płytami odpornymi na działanie wilgoci, do których przykleja się kafelki. Ostatnim etapem jest zamontowanie spłuczki, którą trzeba wzmocnić silikonem, aby trzymała się w miejscu. Tak zamontowana toaleta z pewnością będzie prezentowała się doskonale w każdej łazience.

Zostaw komentarz

piętnaście − pięć =