Czy osoby niewidome korzystają z internetu? Sprawdź to!

Osoby niewidome mogą korzystać z komputera tak samo jak wszyscy. Różnica polega na tym, że muszą oni mieć zainstalowane specjalne oprogramowanie, które może czytać teksty na głos, podawać informacje o określonych obrazach na ekranie i mówić, gdzie znajdują się one na stronie. Oprogramowanie to może również pomóc osobom niewidomym w pisaniu e-maili lub przeglądaniu stron internetowych za pomocą specjalnej klawiatury wyposażonej w klawisze brajlowskie.

Jak przystosować swoją stronę internetową dla osób niewidomych?

Jeśli chcesz, aby Twoja strona była dostępna dla osób niewidomych, masz kilka możliwości. Możesz pozwolić im korzystać ze specjalnej klawiatury, która odczytuje tekst na głos i udziela instrukcji dotyczących tego, co oglądają na ekranie. Nazywa się to „oprogramowaniem do czytania ekranu”. Możesz również dać im tekstowe wersje grafik i animacji, aby wiedzieli, kiedy coś się zmieniło na ich ekranie, bez konieczności słuchania tego lub czekania na pełne załadowanie obrazu. Na stronie http://www.altix.pl/pl/audyty/audyt-dostepnosci-stron-internetowych/ przeprowadzany jest audyt, który sprawdzi, czy dana strona internetowa jest dobrze przystosowana dla osób niepełnosprawnych, na przykład niewidomych, którzy potrzebują specjalnego oprogramowania, żeby móc korzystać z komputera tak jak inne osoby.

Jakie strony lubią osoby niewidome?

Lubią strony, które są łatwe do nawigacji i czytania. Strony z dużą ilością obrazów, animacji i wideo mogą być trudne w użyciu dla osób niewidomych. Strona, która jest dobrze zorganizowana i efektywnie wykorzystuje białą przestrzeń, również ułatwi użytkownikom niewidomym znalezienie tego, czego szukają. Może wydawać się to trudne, ale doświadczony programista powinien bez problemu zrobić taką stronę, która jest przyjazna zarówno dla osób widzących, jak i również niewidzących.

Zostaw komentarz

szesnaście + 12 =