Kiedy konieczna jest wizyta u chirurga stomatologicznego?

Niekiedy zdarza się sytuacja, że jakiś problem z uzębieniem wymaga mniej lub bardziej pilnej interwencji dentysty chirurga. Mnóstwo osób obawia się tego typu zabiegów, ponieważ kojarzą się one powszechnie z dużym bólem. Na szczęście jest to reakcja nieuzasadniona – obecnie bowiem stosowane są silne środki znieczulające, które do minimum ograniczają jakikolwiek dyskomfort. Jeśli interesuje nas chirurgia stomatologiczna Wrocław to jedno z miast, gdzie funkcjonuje wiele gabinetów specjalizujących się w tym konkretnym zakresie.

Usuwanie zębów to nie wszystko 

Wizyta w gabinecie chirurga stomatologicznego jest niezbędna przede wszystkim wtedy, gdy zachodzi konieczność ekstrakcji konkretnego zęba. Najczęściej dotyczy to nieprawidłowo ułożonych ósemek oraz tzw. zębów zatrzymanych, które nie wyrżnęły się w całości z dziąseł. Innym popularnym zabiegiem wykonywanym przez omawianego fachowca jest resekcja wierzchołka korzenia, czyli jego usunięcie, a następnie wypełnienie kanału nowoczesnym materiałem.

Oprócz tego chirurg zajmuje się następującymi procedurami: leczeniem suchego zębodołu (w celu zabezpieczenia go przed zakażeniem bakteryjnym), wycinaniem niewielkich zmian powstałych w błonie śluzowej jamy ustnej, podcinaniem wędzidełek warg oraz języka, hemisekcją (eliminacją pojedynczego korzenia przy znieczuleniu miejscowym), usuwaniem torbieli twarzoczaszki, nacinaniem ropni, implantologią, a także operowaniem przetok ustno-twarzowych, gruczołów ślinowych czy stawów żuchwowych. Oczywiście zakres zabiegów jest znacznie szerszy i w ogromnej mierze uzależniony od posiadanych przez danego fachowca umiejętności. 

Zostaw komentarz

pięć × dwa =