Kiedy wysłać dziecko do szkoły językowej?

Najlepszym czasem na naukę języka obcego jest dzieciństwo. To dlatego, że młody umysł jest bardzo plastyczny i pojmuje struktury gramatyczne w sposób intuicyjny – dziecko poświęca znacznie mniej czasu i energii na zrozumienie teorii, a bardziej angażuje się w używanie poznanych wyrażeń do komunikowania swoich myśli. Oczywiście tak jak wśród dorosłych, niektóre dzieci są bardziej uzdolnione językowo niż inne. Jeśli zauważamy u naszej pociechy taki talent lub zainteresowanie obcymi kulturami, może nas zainteresować szkoła językowa dla dzieci.

Pracując w niewielkich grupach, mogą połączyć naukę z zabawą lub spróbować bardziej kreatywnych sposobów uczenia się, niż oferują na ogół szkoły. Poza tym, w szkole językowej wybór języków obcych jest znacznie szerszy – dziecko może tam poznać nie tylko angielski czy niemiecki, ale także języki romańskie, skandynawskie lub słowiańskie. To dobra opcja, jeśli mamy zagraniczne korzenie i chcielibyśmy stworzyć w synu lub córce poczucie łączności z daną kulturą.

Dla chcącego nic trudnego!

Najważniejsze są oczywiście uczucia samego dziecka. Nie powinniśmy go zmuszać do nauki tylko dlatego, że wydaje się uzdolnione – musi samo wyrazić taką chęć, inaczej nie zaangażuje się w zajęcia z pełną uwagą i może mieć poczucie, że marnuje czas. Jeśli jednak właśnie taki rodzaj aktywności pozaszkolnej przemawia do naszego syna lub córki, znalezienie odpowiedniego miejsca nie sprawi nam trudności. Jeśli interesuje nas szkoła językowa Pajęczno mieści kilka dobrych placówek, których dokładną ofertę przybliżą pracownicy.

Zostaw komentarz

jeden + trzy =