Kosmetyczna pomoc dla słabych włosów

Każdemu zależy na gęstych i lśniących włosach, gdyż mówią one wiele o naszej atrakcyjności. Nie każdy posiada jednak grube i silne włosy. Nie brakuje bowiem osób, które narzekają na słabe i cienkie kosmyki. Na szczęście każdej fryzurze można nadać pożądany wygląd, jeśli tylko zatroszczymy się o odpowiednią pielęgnację. 

Postaw na szampon wzmacniający

Szampony do włosów cienkich i osłabionych to kosmetyki, z którymi powinien zaprzyjaźnić się każdy, kto ma problem ze słabymi kosmykami. Przede wszystkim należy poszukiwać w nich dobroczynnych ekstraktów i wyciągów roślinnych. Sprawdzić mogą się szampony z ekstraktami z pokrzywy zwyczajnej oraz ze skrzypu polnego. Rośliny te zawierają w swoim składzie mnóstwo krzemionki, które wykazuje silne działanie wzmacniające. Dzięki temu cebulki włosowe są silniejsze, a włosy rosną grubsze. Kosmyki chronione są również przed nadmiernym wypadaniem. Dobrze byłoby, gdyby szampony do włosów cienkich zawierały w swoim składzie substancje, które wizualnie zwiększą objętość czupryny. Warto natomiast unikać kosmetyków zawierających w swoich składach intensywne środki myjące. Ich działanie może być zbyt intensywne, a to objawia się podrażnieniem i wysuszeniem skalpu. 

Nie rezygnuj z odżywek

Jak wspomniano powyżej, dobry szampon to podstawa codziennej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Nie wolno jednak zapominać o tym jak ważne są odżywki do włosów. Warto sięgać przede wszystkim o produkty o lekkich konsystencjach. Zbyt treściwe odżywki mogłyby bowiem nadmiernie obciążyć nasze kosmyki. Wówczas fryzura wyglądałaby na jeszcze bardziej oklapniętą. W kosmetykach nawilżających do włosów cienkich warto poszukiwać ekstraktów roślinnych o potencjale wzmacniającym i subtelnie odżywiającym. Odżywkę zawsze należy nakładać na włosy od połowy ich długości, aby nie obciążyć skóry głowy. 

 

Zostaw komentarz

dwadzieścia − 15 =