Jak zorganizować wynajem lub zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Hiszpania, będąca jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, oferuje wysokie temperatury i słoneczną pogodę niemal przez cały rok. Nie dziwi więc, że niektórzy Polacy chcą się tym cieszyć nie tylko na urlopie. Od kilku lat obserwuje się rosnące zainteresowanie hiszpańskim rynkiem nieruchomości. Droga do znalezienia wymarzonego lokum nie zawsze jest jednak prosta.

Czy warto kupić/wynająć nieruchomość na własną rękę?

Choć poszukiwanie nieruchomości na własną rękę może na pierwszy rzut oka wyjść taniej, istnieje wiele pułapek, które mogą drogo kosztować. Bez znajomości języka hiszpańskiego, cały proces – od przeglądania ogłoszeń, aż po negocjację warunków – będzie bardzo trudny, jeśli nie niemożliwy. Dodatkowo dochodzi konieczność podstawowej choć znajomości hiszpańskiego prawa. Szukanie na własną rękę poleca się właściwie tylko tym, którzy przynajmniej kilka lat rezydują w Hiszpanii.

Kupowanie/wynajem poprzez agencję?

Alternatywą samodzielnych poszukiwań jest kupno bądź wynajem poprzez agencję nieruchomości, np. https://worldresidence.eu Choć zdarza się, że agencje pobierają prowizję, klienci uzyskują pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony sprawnie i zgodnie z prawem. Pracownicy agencji znają realia hiszpańskiego rynku i posługują się lokalnym językiem. W przypadku osób nieobeznanych z rynkiem nieruchomości w Hiszpanii agencje są dużo bezpieczniejszym wyborem.

Zostaw komentarz

3 × cztery =