O czym powinniśmy pamiętać, aby zachować dobrą funkcjonalność naszego samochodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie samochodu nie jest łatwym zadaniem. Wymaga sporo pieniędzy i wysiłku. Ale jeśli chcesz cieszyć się korzyściami przez długie lata, musisz dobrze zadbać o swój samochód.

Oto kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać:

Regularnie sprawdzaj poziom oleju i ciśnienie w oponach

Odpowiednio napompowane opony poprawiają przebieg gazu, oszczędzają na zużyciu, zmniejszają ryzyko wybuchu i sprawiają, że pojazd lepiej się prowadzi. Sprawdzaj ciśnienie w oponach za pomocą manometru co miesiąc lub dwa, zwłaszcza jeśli jeździsz w gorące dni lub przewozisz ciężkie ładunki. Olej należy wymieniać co 3 miesiące lub co 15 tysięcy kilometrów.

Regularnie sprawdzać węże i paski pod kątem pęknięć i wycieków

Jeśli w Twoim samochodzie jest nieszczelny wąż lub pasek, może to powodować straty gazu i przyczyniać się do wzrostu zanieczyszczenia środowiska. Sprawdzaj węże i paski pod kątem pęknięć, wybrzuszeń lub wycieków przy każdej wymianie oleju.

Sprawdzanie stanu płynu chłodniczego

Sprawdzaj poziom płynu chłodzącego co miesiąc lub dwa, a jeśli jest niski, dodaj rozpuszczalnego w wodzie płynu chłodzącego, aż osiągnie znak „full”. Dobrej jakości płyn nabędziesz przykładowo na stronie https://liquimoly.sklep.pl/35-plyn-do-chlodnicy. Sprawdź, czy nie ma wycieków wokół węży chłodnicy i uszczelek, które są pęknięte lub uszkodzone.

Wymieniaj filtry powietrza przynajmniej raz w roku

Częściej, jeśli często jeździsz po zakurzonych terenach lub z otwartymi oknami w miesiącach zimowych, gdy na zewnątrz leży śnieg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bielizna na specjalne okazje – co warto mieć w swojej garderobie?
Bielizna na specjalne okazje – co warto mieć w swojej garderobie?
Bielizna damska na co dzień pełni rolę przede wszystkim użytkową, jednak przy specjalnych okazjach może pobudzać zmysły i poprawiać sylwetkę. […]
Czy zwykły zlew może być estetycznym elementem wystroju?
Czy zwykły zlew może być estetycznym elementem wystroju?
Piękne formy i kolorystyka nie muszą być tylko domeną dzieł sztuki. Najbardziej prozaiczne przedmioty mogą posiadać wysokie walory estetyczne. Sprzęty […]
Zamienniki do aut – czy to na pewno dobry wybór?
Zamienniki do aut – czy to na pewno dobry wybór?
W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu w Polsce to żaden luksus, na jednego mieszkańca przypada bowiem więcej niż jeden pojazd. Mimo, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy