Wybieramy idealny kanister motocyklowy

Często wyruszając w długą trasę motocyklem, możemy natrafić na rejony niezabudowane, gdzie trudno znaleźć stację benzynową. Aby nie martwić się tym problemem, dobrze jest wyposażyć się w specjalny kanister.

Jak wybrać idealny kanister do motocykla?

Jeśli interesuje nas kanister do motocykla, to najczęściej natrafimy na dwie opcje:

  1. Model plastikowy
    Plastikowy kanister jest bardzo popularny i łatwo dostępny niemal wszędzie. Różnie jednak bywa z jego wytrzymałością. Często lejek dołączany do tego typu kanistra szybko przerywa się i utrudnia nalewanie paliwa. Niestety w tym przypadku musimy liczyć się z tym, że kanister starczy nam tylko na kilka podróży. Jeśli mimo wszystko chcemy zdecydować się na kanister wykonany z plastiku warto zdecydować się na dobrego producenta oraz upewnić się, że zbiornik jest szczelny. Największą zaletą takiego kanistra jest jego niska cena.
  2. Model metalowy
    Kanister wykonany z metalu prawdopodobnie posłuży nam o wiele dłużej niż plastikowy. Ma on dużą wytrzymałość i jest solidniej wykonany. Oprócz tego metal lepiej chroni paliwo przed działaniem czynników zewnętrznych. W tym przypadku również musimy dokładnie przyjrzeć się jakości wykonania kanistra. Musi być on szczelny oraz odporny na rdzę. Warto wybrać model zawierający mechanizm, który ułatwi nalewanie oraz wylewanie benzyny

Poza wyborem tworzywa musimy zdecydować się na odpowiednią pojemność kanistra. Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest kanister 15l, ale możemy wybierać spośród malutkich wersji o pojemności 2 l oraz z większych, o pojemności dochodzącej do 50 l.

Zostaw komentarz

jeden × 4 =