Wieczorny rytuał pielęgnacji włosów

Włosy wymagają szczególnej troski, aby cieszyły swoim zdrowym wyglądem. Warto wprowadzić w życie kilka zasad, dzięki którym nabiorą one blasku i będą mocne i odżywione. Regularnie przeprowadzane zabiegi pielęgnacyjne przyniosą spektakularne efekty.

Dlaczego włosy wymagają specjalnej opieki?

Długość oraz kondycja włosów zależą od kilku czynników, głównie genetycznych i hormonalnych. Ogromny wpływ na nie mają także przyjmowane leki i sposób odżywiania. Są szczególnie podatne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy farbowanie i stylizacja gorącym powietrzem. Jeśli nie zapewnimy im odpowiedniego nawilżenia i ochrony zaczną nadmiernie wypadać i staną się suche i szorstkie. Wyrobienie w sobie nawyku regularnej wieczornej pielęgnacji włosów zapewni świetne rezultaty. Po całym dniu koniecznie trzeba rozczesać włosy. Do tego celu najlepiej sprawdzi się drewniany grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach, który poradzi sobie z kołtunami nie uszkadzając pojedynczych włosów. Można również wykonać relaksujący masaż głowy, który pobudzi cebulki do wzrostu.

Jeśli zamierzamy rano je umyć jest to doskonały czas na nałożenie na nie regenerującej maski. Tego rodzaju kosmetyki oferuje każda profesjonalna hurtownia fryzjerska Szczecin jest jednym z miast, w których można taką znaleźć. Przed snem koniecznie trzeba związać włosy najlepiej w warkocz, aby zapobiec ich zniszczeniu i wytarciu o pościel. Zaleca się używanie pościeli wykonanej ze śliskich materiałów, np. satyny lub jedwabiu.

Zostaw komentarz

5 × 4 =