Na jakie kompetencje zwrócić uwagę podczas wyboru niani?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzice zawsze podchodzą z wielką rozwagą do wyboru osoby, która będzie pełniła pieczę nad dzieckiem podczas ich nieobecności w domu. Funkcja ta wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, więc niania musi spełniać określone warunki odnośnie jej przygotowania, doświadczenia i cech osobowych. Bierze się też pod uwagę przewidywany zakres czynności uzależniony od wieku dziecka.

Praktyczne rozwiązanie

Przed dokonaniem wyboru czeka rodziców wiele spotkań z kandydatkami. Nie wszyscy wiedzą jak poprowadzić rozmowę, o co zapytać i jak interpretować wypowiedzi w kontekście oczekiwanych warunków zatrudnienia. Można jednak powierzyć to zadanie sprawdzonej agencji https://mynanny.pl/, która zajmuje się pośrednictwem pomiędzy pracodawcami i opiekunkami poszukującymi pracy.

Po stronie agencji będzie leżało przeprowadzenie wstępnej weryfikacji na podstawie rozmów i okazanych referencji. Jest to poprzedzone rozeznaniem potrzeb i preferencji przedstawionych przez rodziców w odpowiednim kwestionariuszu.

Jakie powinny być kluczowe kompetencje niani?

Najlepsze zestawienie to połączenie wykształcenia pedagogicznego i co najmniej kilkuletniej praktyki zawodowej. W przypadku najmłodszych dzieci, można oczekiwać od niani przeszkolenia w zakresie opieki, znajomości przepisów bezpieczeństwa i zasad higieny żywienia.

Nianię podejmującą się opieki nad starszymi dziećmi powinna cechować łatwość nawiązywania kontaktu, empatia i kreatywność w organizowaniu atrakcyjnych i rozwijających zajęć. Innym aspektem jest stała dyspozycyjność w określonych godzinach, punktualność i odpowiedzialne podejście niani do swoich obowiązków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O jakich szczegółach nie można zapomnieć podczas organizacji swojego ślubu?
O jakich szczegółach nie można zapomnieć podczas organizacji swojego ślubu?
Podczas organizacji swojego ślubu trzeba pamiętać o wielu szczegółach. Oprócz zorganizowania sali, gości oraz uroczystości kościelnej nie powinno zapominać się […]
Jakie wyposażenie najlepiej nabyć do nowo powstałego biura?
Jakie wyposażenie najlepiej nabyć do nowo powstałego biura?
Aby biuro działało sprawnie, musi zostać odpowiednio wyposażone. A wyposażenie to nie tylko biurka, krzesła i regały na dokumenty. Aranżując […]
Na co zwrócić, gdy kupujemy nowe ubrania?
Moda damska jest dość skomplikowana i różnorodna. Istnieje wiele opcji ubrań, kolorów, modeli dla współczesnej kobiety. Często bardzo trudno jest […]
Ostatnie wpisy
Polecamy