Dlaczego posiadanie kamery samochodowej to dobry pomysł?

Kamerki internetowe są niezwykle popularnym gadżetem. Dzięki możliwości rejestrowania warunków panujących na drodze motywują innych kierowców do bezpiecznej jazdy i zachowywania niezbędnej ostrożności podczas wykonywania różnych manewrów. Czym się kierować przy wyborze kamery samochodowej?

Liczy się ostrość nagrania

Wielu kierowców przekonało się, że jakość nagrywanych sekwencji filmowych ma duże znaczenie, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego urządzenia. Należy przy tym pamiętać, że deklaracja producenta, iż kamerka nagrywa w HD lub full HD, to jeszcze nie znaczy, że odczytamy z niej numer rejestracyjny pojazdu, który jedzie przed nami. Ma to istotne znaczenia zwłaszcza przed zmrokiem lub tuż po nim. Dlatego przed dokonaniem zakupu lepiej uzyskać możliwość jej przetestowania. Dobre jakościowo kamerki oferuje internetowy sklep motoryzacyjny smartmoto.pl.

Rodzaj mocowania kamery – istotna kwestia

Inną istotną sprawą podczas zakupu kamerki jest rodzaj jej mocowania. Chodzi o taki wybór sprzętu, który będzie dobrze się mocował w różnych miejscach pojazdu, a przy tym dawał możliwość łatwego przeniesienia go w inne miejsce. Świetnym wyborem jest zakup urządzenia posiadającego GPS. Zapisze on nie tylko wydarzenia z trasy kierowcy, ale też zarejestruje inne potrzebne parametry. Dobrze jest, gdy kamera ma możliwość zapisywania nagrania. Wtedy można uniknąć sytuacji, w której film jest nadpisany i ważne dla nas nagranie zostaje usunięte. A tego chcielibyśmy uniknąć, gdy zachodzi potrzeba udowodnienia, że jechaliśmy zgodnie z przepisami.

Zostaw komentarz

2 × cztery =