Trzy rodzaje przenośników magazynowych — co warto o nich wiedzieć?

Podczas wyposażania magazynu na pewno natkniesz się na przenośniki przemysłowe. Takie konstrukcje zapewniają zautomatyzowany transport ładunku, zwiększają wydajność i minimalizują ryzyko błędu, dlatego zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę. Sprawdź, z jakimi rodzajami podnośników magazynowych możesz spotkać się podczas zakupów.

Przenośniki rolkowe

W przypadku tego typu przenośników magazynowych elementem nośnym, który jest odpowiedzialny za przesuwanie się ładunku, są specjalne rolki. Takie systemy ze strony https://meta-online.pl/produkty/przenosniki-magazynowe doskonale sprawdzają się w przypadku transportu towaru ciężkiego bądź o dużych gabarytach. Są bardzo wytrzymałe, a na dodatek stosunkowo tanie.

Przenośniki taśmowe

Z przenośnikami taśmowymi spotkał się niemal każdy, ponieważ to właśnie z takich systemów korzystają np. supermarkety. Niewątpliwą zaletą takich produktów ze sklepu online META jest możliwość wykorzystania ich w przypadku transportu ładunku pod kątem, w czym sprawdzają się lepiej niż rolki. Nie można też odmówić im wytrzymałości i niezawodności. Przenośniki rolkowe są ponadto polecane do transportu m.in. materiałów sypkich.

Przenośniki łańcuchowe

W ofercie przenośników magazynowych można znaleźć również konstrukcje z elementem nośnym, który do transportu towarów wykorzystuje łańcuchy. Bez wątpienia warto postawić na nie w przypadku ciężkich i wielkogabarytowych ładunków. Ponadto możliwy jest zarówno transport w poziomie, jak i pod kątem. Na dodatek przenośniki łańcuchowe oferują stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne i cichą pracę.

Zostaw komentarz

dziewięć − 2 =