Holandia – Ciekawostki, o których mogłeś nie wiedzieć!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Holandia to mały kraj, ale ma duże atrakcje. Istnieje ogromny zakres rzeczy do zrobienia w Amsterdamie, a reszta kraju ma również coś dla każdego. Jeśli planujesz podróż do Holandii, to koniecznie wejdź na stronę internetową http://www.dagmas.pl/busy,do,holandii,elblag.html, żeby zamówić szybki i bezpieczny transport.

Ciekawostki

Jeśli planujesz podróż do Holandii, oto kilka rzeczy, których nie możesz przegapić:

  1. Amsterdam to miasto kanałów, mostów, rowerów i kwiatów – i kilka niesamowitych muzeów, które sprawiają, że jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych na świecie.
  2. Rotterdam jest często nazywany bramą Europy, ponieważ to właśnie tam towary z całego świata docierają do Europy drogą morską. Jest również domem dla kilku wspaniałych galerii i muzeów – w tym jednego poświęconego Rembrandtowi van Rijn (1606-69).
  3. Haga była kiedyś znana jako „stolica świata”, ponieważ odbywało się tam tak wiele ważnych spotkań międzynarodowych – w tym rozmowy pokojowe między Izraelem a Egiptem w latach 1979-80, które doprowadziły bezpośrednio do zdobycia przez egipskiego prezydenta Anwara Sadata Pokojowej Nagrody Nobla w tym samym roku!
  4. W Hadze mieści się również Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości – oddział Organizacji Narodów Zjednoczonych, który zajmuje się sporami prawnymi między państwami. Samo miasto jest piękne, z parkami i terenami zielonymi wszędzie, gdzie tylko spojrzysz.
  5. Haga jest rajem dla zakupowiczów, ze słynnym centrum handlowym Binnenhof. W Hadze znajduje się również muzeum Mauritshuis, w którym zgromadzono dzieła wielu znanych holenderskich artystów, w tym Rembrandta i Vermeera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pokój dla studenta – jak przygotować pomieszczenie na wynajem?
Pokój dla studenta – jak przygotować pomieszczenie na wynajem?
Wynajmowanie pokoi i mieszkań studentom może być lukratywnym biznesem, zwłaszcza w większych ośrodkach akademickich. Dogodna lokalizacja mieszkania, bliskość sklepów i […]
Porcelana – rozkoszuj się pięknie podanym napojem
Porcelana – rozkoszuj się pięknie podanym napojem
Od niepamiętnych czasów wynalezienia porcelany w starożytnych Chinach, króluje ona na stołach całego świata. Wspaniała zastawa z białego złota jest […]
Korzyści z zakupu oryginalnych części do motorów i skuterów
Korzyści z zakupu oryginalnych części do motorów i skuterów
Zapewne większość z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że do wszelkich pojazdów mechanicznych lepsze są oryginalne części niż zamienniki. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy