Silnik elektryczny – jakie są rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silniki elektryczne znajdują się w szerokiej gamie produktów, od małych urządzeń domowych po wyczynowe samochody wyścigowe. Mogą być zasilane energią elektryczną, parą wodną lub innymi płynami i gazami.

Silniki elektryczne przekształcają energię elektryczną w energię mechaniczną. Mogą być używane do obsługi maszyn lub pojazdów, takich jak łodzie i samoloty. Silniki elektryczne są również wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej dla sieci energetycznej.

Do różnych typów silnika elektrycznego należą:

Silniki prądu stałego (DC) z magnesami trwałymi 

Są to najczęściej spotykane typy silników elektrycznych, w których do obracania wału wykorzystywane jest pole magnetyczne. Są one często stosowane w urządzeniach takich jak wentylatory, dmuchawy i odkurzacze.

Silniki indukcyjne prądu zmiennego 

Wykorzystują prąd zmienny do wytworzenia wirującego pola magnetycznego, które może być wykorzystane do obracania wału. Są one powszechnie spotykane w urządzeniach domowych, takich jak pralki i suszarki.

Silniki krokowe 

Są podobne do silników indukcyjnych, ale zamiast tego wykorzystują magnesy stałe i elektromagnesy do wytwarzania wirującego pola magnetycznego potrzebnego do obracania ich wałów. Różnica między nimi polega na tym, że silniki krokowe pozwalają swoim wałom poruszać się tylko krok po kroku, podczas gdy silniki indukcyjne pozwalają swoim wałom obracać się w sposób ciągły, jeśli jest wystarczająco dużo mocy dostarczanej do nich przez zewnętrzne źródło, takie jak generator elektryczny lub jednostka ładowania akumulatorów.

Jeśli chcesz jakiś posiadać, to silnik elektryczny sklep, jest miejscem, w którym to osiągniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega hydroizolacja?
Na czym polega hydroizolacja?
Hydroizolacja Tychy to idealna metoda na zabezpieczenie różnych pomieszczeń znajdujących się w domu przed szkodliwym działaniem wilgoci. Wykonuje się ją […]
Jakie są często używane domeny?
Jakie są często używane domeny?
Domen internetowych na rynku nie brakuje. Nawet, jeśli część z nich jest już zajęta, to to i tak bez trudu […]
Czy warto skorzystać z pomocy trenera osobistego?
Czy warto skorzystać z pomocy trenera osobistego?
W ostatnich latach sportowy tryb życia stał się bardzo popularny, a moda na zdrowie pociągnęła za sobą miliony osób na […]
Ostatnie wpisy
Polecamy