Prowadzenie firmy – czy warto zdecydować się na wynajem długoterminowy aut?

Coraz więcej przedsiębiorstw funkcjonujących na polskim rynku decyduje się na wynajęcie floty pojazdów. Jest to świetna alternatywa zwłaszcza dla klasycznego leasingu. Nie trzeba bowiem wnosić wkładu własnego, a dodatkowo auta są dostępne w zasadzie od ręki. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą i interesuje nas długoterminowy wynajem samochodów Warszawa to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy firmę świadczącą profesjonalne usługi w tym zakresie. 

Rozwiązanie wyjątkowo ekonomiczne i wygodne

Wynajem floty pojazdów na dłuższy okres czasu gwarantuje przede wszystkim wyraźną oszczędność pieniędzy. Wynika to z faktu, że miesięczne raty są zazwyczaj niższe niż w przypadku innych form finansowania. Odchodzi też konieczność ponoszenia wydatków na ubezpieczenia, okresowe serwisowanie maszyn, naprawy czy wymianę ogumienia. Tak naprawdę użytkownik odpowiada jedynie za regularne uzupełnianie paliwa. Oto pozostałe istotne korzyści wynikające z wypożyczenia samochodów dla firmy:

– możliwość bardzo szybkiej wymiany pojazdu na inny model w razie jego uszkodzenia,

– maksymalnie uproszczona procedura administracyjno-rozliczeniowa (wystarczy co miesiąc przelewać opłatę w ustalonej wysokości),

– perfekcyjne dostosowanie floty do specyfiki przedsiębiorstwa,

– ułatwione budżetowanie i sporządzanie planów operacyjnych.

Zostaw komentarz

osiem − jeden =