Rodzaje wag przemysłowych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wagi to jeden z nieodłącznych elementów każdej gałęzi przemysłu. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów (m.in. wagi precyzyjne czy samochodowe), dzięki którym każdy przedsiębiorca ma możliwość dopasowania ich do swoich potrzeb. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych wag spotykanych w przemyśle.

Paletowe

Przeznaczone są głównie do użytku w hurtowniach, gdzie towary przechowuje się na paletach. Najczęściej tego rodzaju wagi przemysłowe są wyposażone w specjalne rolki, które umożliwiają łatwe przemieszczanie. Jest to szczególnie ważne ze względu na maksymalne wykorzystanie powierzchni. Ponadto, urządzenia te są odporne na oddziaływanie pyłów oraz wilgoci. 

Platformowe

Wykorzystywane są w magazynach i na sklepowych zapleczach. Ciężar przez nie dźwigany niejednokrotnie sięga aż 300 kg, co oznacza, że muszą one mieć odpowiednio trwałą konstrukcję mechaniczną. Są one także świetnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie wydawane są różnego rodzaju towary. Do takich miejsc zaliczamy m.in. skupy płodów rolnych. 

Samochodowe

Używane w składach sypkich materiałów budowlanych. Oznacza to, że są niezbędne wszędzie tam, gdzie rodzaj sprzedawanego materiału znacznie utrudnia jego zważenie, dlatego waży się je wraz ze środkiem transportu. Ich konstrukcja opiera się na płycie żelbetonowej, dzięki czemu są przystosowane do setek tysięcy cykli ważenia. Możemy je również podzielić na wersję najazdową oraz zagłębioną.

Wagi w sklepach

Nieco mniejszym typem wag przemysłowych są różnego rodzaju wagi sklepowe. Ich rozmiar oraz konstrukcja zależą od tego, w jakim celu chcemy je wykorzystywać. Oczywistym jest, że w supermarketach znajdziemy zupełnie inne modele niż w hurtowniach warzywnych czy małych, osiedlowych sklepikach. To, co je łączy współcześnie to fakt, iż najczęściej są one elektroniczne a do ich eksploatowania potrzebne jest ich wcześniejsze zalegalizowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje maszyn wytrzymałościowych
Rodzaje maszyn wytrzymałościowych
Coraz bardziej restrykcyjne i wyśrubowane normy dotyczące różnych materiałów wykorzystywanych w przemyśle, takich jak choćby stal czy beton, wymagają od […]
Dlaczego warto zamontować klimatyzację w swoim domu?
Dlaczego warto zamontować klimatyzację w swoim domu?
Klimatyzacja to urządzenie, które odpowiada za regulację temperatury, wilgotności, a także oczyszczanie powietrza. Warto zatem korzystać z niego w swoim […]
Ile kosztuje pogrzeb w Poznaniu?
Ile kosztuje pogrzeb w Poznaniu?
Śmierć bliskiej osoby to bolesne i smutne wydarzenie, zwłaszcza, gdy śmierć jest nagła i niespodziewana. Najbliżsi, mimo żalu i żałoby, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy