Przenośnik taśmowy – jakie są jego rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przenośniki taśmowe są rodzajem systemu przenoszenia materiałów, który jest używany w fabrykach i magazynach od dziesięcioleci. Systemy te są zwykle używane do transportu surowców z jednego miejsca do drugiego lub do przenoszenia gotowych produktów z zakładu produkcyjnego lub magazynu do miejsca wysyłki.

Przenośniki taśmowe mają również wiele zalet w stosunku do innych rodzajów urządzeń do przenoszenia materiałów, takich jak suwnice i wózki widłowe. Jedną z głównych zalet jest to, że mogą być instalowane w miejscach, gdzie inne rodzaje urządzeń do przenoszenia materiałów nie mogą się dostać.

Dostępnych jest wiele różnych typów przenośników taśmowych, w tym:

Przenośniki jednopasmowe 

Ten typ jest używany, gdy jeden materiał musi być transportowany w ograniczonej przestrzeni (takiej jak w obrębie małej fabryki lub magazynu). Składa się on z jednego przenośnika taśmowego i jednej jednostki napędowej na każdym końcu.

Przenośniki wielopasmowe 

Ten typ pozwala na jednoczesny transport wielu materiałów na różnych taśmach i przez oddzielne zsuwnie. Stosowane są do transportu dużych ilości materiałów na duże odległości w obrębie budynku lub magazynu.

Suwnica 

Ten typ składa się z suwnicy zamontowanej na szynach, która porusza się tam i z powrotem nad podłogą produkcyjną, dzięki czemu można załadować/wyładować materiały na/z hali produkcyjnej.

Jeśli chcesz poznać więcej detali, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: zwir-kop.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria montażowe i elementy złączne – do czego służą?
Akcesoria montażowe i elementy złączne – do czego służą?
Wykonując prace budowlane i wykończeniowe często trzeba podjąć się działań montażowych. Ich celem zazwyczaj się przymocowanie lub zespolenie różnorodnych elementów […]
Dlaczego warto fotografować uroczystości rodzinne?
Dlaczego warto fotografować uroczystości rodzinne?
Wydarzenia rodzinne stanowią niezmiernie istotne momenty, które zapadną w pamięci uczestników na długie lata. Chrzest, komunia święta, urodziny, ślub i […]
Krótki poradnik jak można wypożyczyć auto
Krótki poradnik jak można wypożyczyć auto
Wypożyczenie auta do świetna opcja na zdobycie środka transportu, którym będziemy mogli dokonać dużej przeprowadzki czy przewieźć sporą ilość firmowych […]
Ostatnie wpisy
Polecamy