Przenośnik taśmowy – jakie są jego rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przenośniki taśmowe są rodzajem systemu przenoszenia materiałów, który jest używany w fabrykach i magazynach od dziesięcioleci. Systemy te są zwykle używane do transportu surowców z jednego miejsca do drugiego lub do przenoszenia gotowych produktów z zakładu produkcyjnego lub magazynu do miejsca wysyłki.

Przenośniki taśmowe mają również wiele zalet w stosunku do innych rodzajów urządzeń do przenoszenia materiałów, takich jak suwnice i wózki widłowe. Jedną z głównych zalet jest to, że mogą być instalowane w miejscach, gdzie inne rodzaje urządzeń do przenoszenia materiałów nie mogą się dostać.

Dostępnych jest wiele różnych typów przenośników taśmowych, w tym:

Przenośniki jednopasmowe 

Ten typ jest używany, gdy jeden materiał musi być transportowany w ograniczonej przestrzeni (takiej jak w obrębie małej fabryki lub magazynu). Składa się on z jednego przenośnika taśmowego i jednej jednostki napędowej na każdym końcu.

Przenośniki wielopasmowe 

Ten typ pozwala na jednoczesny transport wielu materiałów na różnych taśmach i przez oddzielne zsuwnie. Stosowane są do transportu dużych ilości materiałów na duże odległości w obrębie budynku lub magazynu.

Suwnica 

Ten typ składa się z suwnicy zamontowanej na szynach, która porusza się tam i z powrotem nad podłogą produkcyjną, dzięki czemu można załadować/wyładować materiały na/z hali produkcyjnej.

Jeśli chcesz poznać więcej detali, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: zwir-kop.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy należy zacząć rozwijać talent muzyczny u dziecka i jak to zrobić?
Kiedy należy zacząć rozwijać talent muzyczny u dziecka i jak to zrobić?
Naukowcy już dawno udowodnili, że rozwijanie talentu muzycznego w dzieciństwie w dużej mierze przekłada się na geniusz dziecka. Można więc […]
Systemy zarządzania jako element rozwoju
Systemy zarządzania jako element rozwoju
Innowacyjne firmy nieustannie podwyższają poziom świadczonych usług. Dzięki zoptymalizowanym działaniom można uzyskać przewagę na rynku konkurencyjnym i co za tym […]
Księgowość – jakie ma zadania?
Księgowość – jakie ma zadania?
Rachunkowość to proces rejestrowania, analizowania i komunikowania transakcji finansowych. Obejmuje ona szeroki zakres działań, od bilansowania ksiąg po zgłaszanie wyników […]
Ostatnie wpisy
Polecamy