Przenośnik taśmowy – jakie są jego rodzaje?

Przenośniki taśmowe są rodzajem systemu przenoszenia materiałów, który jest używany w fabrykach i magazynach od dziesięcioleci. Systemy te są zwykle używane do transportu surowców z jednego miejsca do drugiego lub do przenoszenia gotowych produktów z zakładu produkcyjnego lub magazynu do miejsca wysyłki.

Przenośniki taśmowe mają również wiele zalet w stosunku do innych rodzajów urządzeń do przenoszenia materiałów, takich jak suwnice i wózki widłowe. Jedną z głównych zalet jest to, że mogą być instalowane w miejscach, gdzie inne rodzaje urządzeń do przenoszenia materiałów nie mogą się dostać.

Dostępnych jest wiele różnych typów przenośników taśmowych, w tym:

Przenośniki jednopasmowe 

Ten typ jest używany, gdy jeden materiał musi być transportowany w ograniczonej przestrzeni (takiej jak w obrębie małej fabryki lub magazynu). Składa się on z jednego przenośnika taśmowego i jednej jednostki napędowej na każdym końcu.

Przenośniki wielopasmowe 

Ten typ pozwala na jednoczesny transport wielu materiałów na różnych taśmach i przez oddzielne zsuwnie. Stosowane są do transportu dużych ilości materiałów na duże odległości w obrębie budynku lub magazynu.

Suwnica 

Ten typ składa się z suwnicy zamontowanej na szynach, która porusza się tam i z powrotem nad podłogą produkcyjną, dzięki czemu można załadować/wyładować materiały na/z hali produkcyjnej.

Jeśli chcesz poznać więcej detali, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: zwir-kop.pl.

Zostaw komentarz

sześć + cztery =