Przenośnik taśmowy – jakie są jego rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przenośniki taśmowe są rodzajem systemu przenoszenia materiałów, który jest używany w fabrykach i magazynach od dziesięcioleci. Systemy te są zwykle używane do transportu surowców z jednego miejsca do drugiego lub do przenoszenia gotowych produktów z zakładu produkcyjnego lub magazynu do miejsca wysyłki.

Przenośniki taśmowe mają również wiele zalet w stosunku do innych rodzajów urządzeń do przenoszenia materiałów, takich jak suwnice i wózki widłowe. Jedną z głównych zalet jest to, że mogą być instalowane w miejscach, gdzie inne rodzaje urządzeń do przenoszenia materiałów nie mogą się dostać.

Dostępnych jest wiele różnych typów przenośników taśmowych, w tym:

Przenośniki jednopasmowe 

Ten typ jest używany, gdy jeden materiał musi być transportowany w ograniczonej przestrzeni (takiej jak w obrębie małej fabryki lub magazynu). Składa się on z jednego przenośnika taśmowego i jednej jednostki napędowej na każdym końcu.

Przenośniki wielopasmowe 

Ten typ pozwala na jednoczesny transport wielu materiałów na różnych taśmach i przez oddzielne zsuwnie. Stosowane są do transportu dużych ilości materiałów na duże odległości w obrębie budynku lub magazynu.

Suwnica 

Ten typ składa się z suwnicy zamontowanej na szynach, która porusza się tam i z powrotem nad podłogą produkcyjną, dzięki czemu można załadować/wyładować materiały na/z hali produkcyjnej.

Jeśli chcesz poznać więcej detali, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: zwir-kop.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o zdrowie gołębi hodowlanych?
Jak zadbać o zdrowie gołębi hodowlanych?
Hodowla gołębi to fascynujące zajęcie, a każdy hodowca jest wielkim miłośnikiem tych uroczych ptaków. Aby hodowla prawidłowo się rozwijała, ptaki, […]
W jakim celu stosuje się wizualizację kuchni?
W jakim celu stosuje się wizualizację kuchni?
Wizualizacja kuchni to technika, która wykorzystuje generowane komputerowo obrazy do pokazania potencjału kuchni przed jej wybudowaniem. Obrazy te mogą być […]
Buty, które chronią przed wodą i zimnem
Buty, które chronią przed wodą i zimnem
Niezależnie czy uprawiamy aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, czy poruszamy się w terenie zabudowanym, to ważna jest ochrona stopy przed […]
Ostatnie wpisy
Polecamy