Co trzeba sprawdzić podczas przeglądu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elementy widoczne gołym okiem

Regularne przeglądy samochodu mają poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz wyeliminować z ruchu kołowego pojazdy niesprawne technicznie, stanowiące zagrożenie. W ostatnim czasie przeglądy rejestracyjne w Polsce przeprowadzane są według nowych, bardziej rygorystycznych procedur. Diagnosta podczas przeglądu ma m.in. obowiązek sprawdzić sprawność działania oświetlenia zewnętrznego każdego samochodu. Auto powinno mieć więc świecące żarówki w przednich reflektorach i tylnych lampach, a także w kierunkowskazach.

Podczas przeglądu diagnosta weryfikuje także, czy reflektory samochodowe są prawidłowo ustawione, a razie potrzeby dokonuje korekty ich ustawienia. W czasie wykonywania oględzin nadwozia, weryfikacji poddawany jest także stan ogumienia. Jeżeli pojazd ma widoczne i duże ogniska rdzy, zwłaszcza w newralgicznych miejscach, jego właściciel może zostać zobowiązany do wykonania stosownych napraw i ponowne zgłoszenie się do stacji diagnostycznej.

Jeżeli zaś będzie konieczna wymiana jakichś części, można je nabyć tutaj: https://asczesci.pl/.

 

Elementy niewidoczne

Po weryfikacji wizualnej diagnosta przystępuje do sprawdzania stanu technicznego auta za pomocą specjalistycznych urządzeń, w które wyposażona jest stacja diagnostyczna. Pojazd trafia więc na hamownię, gdzie sprawdzana jest skuteczność hamulca nożnego oraz ręcznego.

W dalszej części wykonywana jest kontrola zawieszenia. W przypadku wykrycia poważnych luzów w układzie kierowniczym lub zawieszeniu, które zagrażają bezpieczeństwu podczas jazdy, diagnosta może zabrać dowód rejestracyjny i wraz z uzasadnieniem takiego działania przekazać go do wydziału komunikacji, w którym dokument został wydany.

W związku z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza w Polsce, podczas przeglądu sprawdza się również poziom spalin emitowany przez pojazdy. Wszystko po to, aby wyeliminować z dróg samochody, które najbardziej trują środowisko naturalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda praca leśniczego? Jaki sprzęt jest niezbędny do pracy?
Jak wygląda praca leśniczego? Jaki sprzęt jest niezbędny do pracy?
Leśniczy otacza opieką powierzoną mu część lasu. Do jego głównych zadań należy przede wszystkim ochrona znajdujących się w nim roślin […]
Jakie zdolności rozwinie w dziecku zabawa klockami?
Jakie zdolności rozwinie w dziecku zabawa klockami?
Klocki dla dzieci to jedna z najbardziej popularnych, a zarazem uniwersalnych zabawek. Chętnie bawią się nimi zarówno chłopcy, jak i […]
Praktyczne rozwiązania, które pomogą w planowaniu i realizacji projektów w firmie
Praktyczne rozwiązania, które pomogą w planowaniu i realizacji projektów w firmie
Każda firma funkcjonująca na rynku musi być odpowiednio prowadzona, jeśli celem jest osiągnięcie sukcesu i zbudowanie solidnej pozycji na tle […]
Ostatnie wpisy
Polecamy