Jak odróżnić biżuterię srebrną od posrebrzanej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie zakupu biżuterii – zwłaszcza jeżeli jesteśmy w tym niedoświadczeni – natrafić możemy na podróbki nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Inaczej się ma sprawa w przypadku ozdób ze srebra oraz ich posrebrzanych zastępców. Najczęściej w takich przypadkach jest to oznaczone, a posrebrzane modele wcale nie są gorsze – oczywiście ich jakość jest zdecydowanie niższa od srebrnych ofert, jednak nadal przykuwają do siebie ciekawymi formami oraz kształtami.

Jednak jak w przypadkach, gdy nie jesteśmy pewni co do rodzaju biżuterii odróżnić tę posrebrzaną od faktycznie srebrnej? Po pierwsze jeżeli dany produkt jest bardzo tani, to może to oznaczać, że nie wykonany został z materiałów w stu procentach srebrnych. Samo srebro nie należy do najdroższych kruszców, jednak podejrzanie niskie ceny powinny świadczyć o tym, iż jest to posrebrzany produkt. Po drugie, oryginalna biżuteria powinna posiadać świadczące o tym określone stemple – znajdować się on powinien zaraz przy zapięciu lub wewnątrz pierścionka czy naszyjnika. Jeżeli jednak znajdziemy oznaczenie wyłącznie na samym zapięciu może to oznaczać, iż produkt jest podrobiony, a sprzedawca chce wprowadzić nas w błąd. Trzecią możliwością sprawdzenia jest upewnienie się przez barwę produktu – jest to jednak ciężkim zadaniem. Posrebrzana biżuteria ma bardziej jasny i świecący odcień od srebra, choć nie jest to regułą.

Do powszechnych ofert z dziedziny biżuterii ze srebra należą przede wszystkim naszyjniki – dostępne są one w wielu wariantach kolorystycznych oraz cenowych. Szczególnie mode są teraz: “naszyjniki celebrytki”. Równie popularny jest naszyjnik srebrny, który zaliczyć można do klasyki gatunku – jego prostota pozwala na używanie go praktycznie wszędzie. Zobacz: „naszyjnik celebrytka srebrny”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aminokwasy – kiedy warto je stosować?
Aminokwasy – kiedy warto je stosować?
Aminokwasy są związkami organicznymi, z których zbudowane są białka. Te z kolei są bardzo ważnym budulcem wszystkich mięśni. Są one […]
Kołdry i pościele na zimne dni
Kołdry i pościele na zimne dni
Jesień oraz zima to czas w którym większość osób ceni sobie możliwość wygrzania się w ciepłym łóżku i w przyjemnie […]
Częste wyjazdy służbowe – jak chronić swój dom przed kradzieżą?
Częste wyjazdy służbowe – jak chronić swój dom przed kradzieżą?
Wielu właścicieli domów obawia się tego, że podczas ich nieobecności, która spowodowana jest np. częstymi wyjazdami służbowymi ich nieruchomość padnie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy