Cięcie laserowe – kiedy warto wybrać tę metodę obróbki?

Nowoczesne, laserowe techniki obróbki różnych materiałów zyskują na coraz większej popularności. Trudno nie docenić zalet tego rozwiązania. Elementy wykonane tą techniką charakteryzują się wysoką precyzją. Kiedy zatem warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Do jakich materiałów

Technika, jaką jest cięcie laserem, przeznaczona jest przede wszystkim do surowców, które są nieprzezroczyste, ale także dodatkowo nie odbijają ani nie rozpraszają światła laserowego. Im bardziej jest ono bowiem skupione, tym więcej energii przenosi się na tworzywo poddawane obróbce. Z tego też względu stosuje się je przede wszystkim do cięcia różnych rodzajów metali, akrylu, drewna, plastiku, winylu, a nawet materiałów krawieckich oraz innych.

Gdy liczy się precyzja

Jeśli wykonywane elementy muszą charakteryzować się dużą dokładnością wykonania, posiadają skomplikowane kształty lub ważna jest ich powtarzalność, trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie. Dzięki laserowej obróbce otrzymuje się piękne detale, których wielkość może być naprawdę mała, ale także same krawędzie są na tyle gładkie i starannie wykonane, że nie ma potrzeby ich dodatkowego wykańczania, czy poprawiania.

Czas i ekonomia

Duża powtarzalność zaprojektowanych komponentów oraz szybkość lasera sprawiają, że technika ta sprawdzi się w sytuacjach, gdy klientowi zależy na czasie. W zależności od rodzaju elementów i materiału można nawet trzykrotnie skrócić czas wykonania pełnej usługi. Jest to też rozwiązanie tańsze niż na przykład konkurencyjne cięcie za pomocą wody.

Zostaw komentarz

dziewiętnaście + dziesięć =