Ogród przyjazny zwierzętom – o czym warto pamiętać?

Ogród jest miejscem, w którym cała rodzina może odpocząć i zrelaksować się po długim dniu. Powinien tętnić życiem i umożliwić nawiązanie kontaktu z naturą. Dlatego właśnie należy postarać się, aby znalazło się w nim miejsce zarówno dla dzikich gości, takich jak małe ssaki, płazy, gady, ptaki i owady, jak również dla naszych czworonożnych domowników.

Zwierzęta w ogrodzie

Podczas projektowania ogrodu warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów, którzy doradzą, jakie gatunki roślin zwabią do naszego zakątka ptaki, oraz w którym miejscu umieścić schronienie dla jeża. W upalne dni należy pamiętać o zainstalowaniu wodopojów dla skrzydlatych gości, najlepiej w postaci kamiennych mis z wodą. Warto także zostawić kilka starszych, spróchniałych pni, w których zamieszkają pożyteczne owady. Bioróżnorodność jest podstawą zdrowego, pełnego życia ogrodu, dlatego warto zrezygnować z chemicznych środków ochrony roślin na rzecz naturalnej profilaktyki na bazie pokrzyw i czosnku.

Sprawdzone firmy, jak na przykład http://www.aloesogrody.pl – wskażą rozwiązania najlepsze dla konkretnego ogrodu. W zależności od potrzeb pomogą stworzyć miejsce przyjazne ludziom i zwierzętom.

Zostaw komentarz

14 − 7 =