W jakie urządzenia warto wyposażyć sale wykładowe?

Współczesna sala wykładowa coraz mniej przypomina pomieszczenia, w których wykładowcy spotykali się ze studentami. Przede wszystkim wyposażona jest w szereg udogodnień zarówno na prowadzących wykłady, jak i słuchaczy. Ci ostatni mogą liczyć na wygodne siedzenia, szerokie alejki, a także praktyczne stoliki ułatwiające robienie notatek. Pracownicy uczelni zyskują natomiast wsparcie w postaci innowacyjnych urządzeń multimedialnych. Dzięki nim wykład rzadziej przypomina suchy monolog, zostaje natomiast uzupełniony prezentacją materiałów źródłowych, fotografii, a nawet muzyką.

W nowoczesnej sali wykładowej

W sali wykładowej z powodzeniem sprawdza się ekran elektryczny sufitowy. Umożliwia między innymi wyświetlanie prezentacji multimedialnych oraz filmów. Rozwijany jest tylko w razie potrzeby, na co dzień nie zasłania tablicy lub ściany. Co z kolei pozytywnie wpływa na funkcjonalność oraz estetykę wnętrza. Ekrany tego typu zdążyły się już zadomowić w polskich salach wykładowych, zdecydowanie nowocześniejszym rozwiązaniem są natomiast tablice interaktywne, których różne modele można znaleźć na https://avpoint.pl/tablice-interaktywne.

Pełnią podobne funkcje, dają jednak prowadzącemu i uczestnikom dodatkowe możliwości. Wystarczy podłączyć je do komputera, po czym działają jak ekran dotykowy. Ułatwiają zaangażowanie studentów w przebieg zajęć, rozwiązywanie problemów i dyskusję na różne tematy. Do podstawowego wyposażenia współczesnej sali wykładowej należy nagłośnienie. Przydatnym dodatkiem są elektrycznie sterowane rolety, umożliwiające wpuszczanie do wnętrza naturalnego światła.

Zostaw komentarz

sześć + 19 =