Porcelana – rozkoszuj się pięknie podanym napojem

Od niepamiętnych czasów wynalezienia porcelany w starożytnych Chinach, króluje ona na stołach całego świata. Wspaniała zastawa z białego złota jest zawsze powodem dumy i nieskrywanym wyznacznikiem powagi danego poczęstunku. Dawniej bowiem, gdy pani domu wyjmowała porcelanową zastawę, oznaczało to uświęcenie spotkania. Widywana na niedzielnych obiadach, przy przyjmowaniu gości i celebracji ważnych okazji w życiu, jest namiastką dawno minionej epoki dworskiej etykiety. Warto więc zaopatrzyć się chociażby w jeden zestaw wyszukanych filiżanek z porcelany, aby celebrować każde spotkanie przy ulubionym napoju.

Porcelanowe filiżanki – baletnice popołudniowej herbatki

Rzecz jasna nie tylko herbatki. Jak dowiemy się z licznych stron internetowych, mają one różne przeznaczenie. Ogólnie dzielą się rzecz jasna na preferowane do herbaty i kawy, jednak te drugie mogą być jeszcze przeznaczone do podawania np. espresso. Niesamowity wybór wzornictwa oraz wykonania porcelanowych filiżanek działa na wyobraźnię. Estetyka podania danego napoju wpływa wszak na ostateczny odbiór smaku, a nie ma lepszego sposobu picia kawy czy herbaty niż właśnie z filiżanki. Te małe porcelanowe baletnice stołu same w sobie dają cudowny pokaz, a co dopiero gdy z ich wnętrza unosi się aromat dobrze zaparzonego napoju.

Warto być wybrednym

Porcelana jest cenna, dlatego warto pokręcić nieco noskiem podczas jej wyboru. Tym bardziej, że mamy w czym wybierać. Wiele sklepów posiada bardzo szeroki asortyment, wystarczy choćby spojrzeć w poniższy link: https://www.villaitalia.pl/category/filizanki-porcelanowe.

Porcelana to kawałek wyrafinowania w domowym zaciszu. Niech dba o to, by każde spotkanie było należycie celebrowane.

Zostaw komentarz

2 × 4 =