Jak wymienić toner w drukarce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana kasety z tonerem nie jest trudna. Kaseta z tonerem jest częścią eksploatacyjną drukarki laserowej. Zawiera ona toner, czyli pigment, który jest używany do drukowania stron. Kasetę z tonerem należy wymienić, gdy skończy się toner lub co najmniej co kilka lat, w zależności od częstotliwości korzystania z drukarki.

Czym jest toner?

Toner to drobny proszek, który służy do wykonywania kopii lub drukowania dokumentów. Składa się z plastiku i węgla, który topi się w kontakcie z ciepłem wewnątrz drukarki. Stopiony toner tworzy obraz na papierze, gdy stygnie.

Wymiana tonera – krok po kroku

  1. Otwórz pokrywę drukarki i wyjmij kasetę z tonerem z drukarki.

  2. Wyciągnij uszczelkę ochronną z nowej kasety z tonerem, a następnie wyjmij plastikową torebkę z wnętrza kasety.

  3. Potrząśnij nową kasetą z tonerem 4-5 razy, aby równomiernie rozprowadzić toner wewnątrz niej.

  4. Włóż nową kasetę z tonerem do jej gniazda w drukarce, upewniając się, że zablokowała się na swoim miejscu, naciskając w dół po obu stronach.

 

Co możesz zrobić z pustymi tonerami?

Puste kasety z tonerem można poddać recyklingowi w sklepie z artykułami biurowymi lub za pośrednictwem zewnętrznej usługi recyklingu.
Możesz sprzedać osobom, które chcą ponownie napełnić swoje własne kasety z tonerem. Skup tonerów HP przez specjalistyczne firmy staję się coraz popularniejszym rozwiązaniem.
Jeśli nie masz czasu, miejsca lub pieniędzy na żadną z tych opcji, możesz wyrzucić puste obudowy do śmieci po usunięciu resztek tonera wewnątrz nich za pomocą wilgotnego ręcznika papierowego lub gąbki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O jakie kwestie koniecznie trzeba zadbać prowadząc sklep internetowy?
O jakie kwestie koniecznie trzeba zadbać prowadząc sklep internetowy?
Ogromna konkurencja na rynku internetowym to prawdziwe błogosławieństwo dla klientów, a jednocześnie zmora dla przedsiębiorców prowadzących sklepy online. Aby w […]
Jak wygląda serwis klimatyzacji – czym zajmą się fachowcy?
Okresowe serwisowanie klimatyzatora należy wykonać co najmniej dwa razy w roku, szczególnie przed latem i zimą, kiedy urządzenia są najbardziej […]
Przenośnik łańcuchowy – do czego służy?
Przenośnik łańcuchowy – do czego służy?
Przenośniki łańcuchowe to rodzaj urządzeń transportowych, które wykorzystują łańcuch do przenoszenia produktów. Łańcuch jest przymocowany do wału napędowego, który przebiega […]
Ostatnie wpisy
Polecamy