Jak wymienić toner w drukarce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana kasety z tonerem nie jest trudna. Kaseta z tonerem jest częścią eksploatacyjną drukarki laserowej. Zawiera ona toner, czyli pigment, który jest używany do drukowania stron. Kasetę z tonerem należy wymienić, gdy skończy się toner lub co najmniej co kilka lat, w zależności od częstotliwości korzystania z drukarki.

Czym jest toner?

Toner to drobny proszek, który służy do wykonywania kopii lub drukowania dokumentów. Składa się z plastiku i węgla, który topi się w kontakcie z ciepłem wewnątrz drukarki. Stopiony toner tworzy obraz na papierze, gdy stygnie.

Wymiana tonera – krok po kroku

  1. Otwórz pokrywę drukarki i wyjmij kasetę z tonerem z drukarki.

  2. Wyciągnij uszczelkę ochronną z nowej kasety z tonerem, a następnie wyjmij plastikową torebkę z wnętrza kasety.

  3. Potrząśnij nową kasetą z tonerem 4-5 razy, aby równomiernie rozprowadzić toner wewnątrz niej.

  4. Włóż nową kasetę z tonerem do jej gniazda w drukarce, upewniając się, że zablokowała się na swoim miejscu, naciskając w dół po obu stronach.

 

Co możesz zrobić z pustymi tonerami?

Puste kasety z tonerem można poddać recyklingowi w sklepie z artykułami biurowymi lub za pośrednictwem zewnętrznej usługi recyklingu.
Możesz sprzedać osobom, które chcą ponownie napełnić swoje własne kasety z tonerem. Skup tonerów HP przez specjalistyczne firmy staję się coraz popularniejszym rozwiązaniem.
Jeśli nie masz czasu, miejsca lub pieniędzy na żadną z tych opcji, możesz wyrzucić puste obudowy do śmieci po usunięciu resztek tonera wewnątrz nich za pomocą wilgotnego ręcznika papierowego lub gąbki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo zmywać makijaż?
Mleczka i płyny micelarne to najlepsza opcja na oczyszczenie skóry przed usunięciem makijażu. Wystarczy je tylko rozetrzeć na skórze, a […]
Jakie zasłony sprawdzą się na duże okna w salonie?
Jakie zasłony sprawdzą się na duże okna w salonie?
Nic tak nie działa na atmosferę panującą w pomieszczeniu, jak odpowiednio dobrane dodatki. Jednym z ważniejszych akcesoriów, które ma znaczący […]
Odzież damska w dużych rozmiarach – jakie fasony są najwygodniejsze?
Odzież damska w dużych rozmiarach – jakie fasony są najwygodniejsze?
Odzież damska w dużych rozmiarach powinna być projektowana tak, aby była jak najbardziej wygodna i nie krępowała ruchów. Dlatego dobrze, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy