Niezbędne produkty do opieki nad koniem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak najlepiej zadbać o konia?

Koń to duże udomowione zwierzę, które wymaga szczególnej troski, pielęgnacji i opieki. Podstawowym i najważniejszym elementem jest odpowiednia karma, bogata we wszelkie witaminy i minerały, która zapewni dobre odżywianie i zapobiegnie powstawaniu jakichkolwiek problemów jelitowo żołądkowych. Zdecydujmy się więc na pełnowartościowy pokarm dla koni, który zawarty jest w wysłodkach buraczanych. W swoim składzie zawiera on przede wszystkim  znikomą ilość cukru i stosunkowo wysoką ilość wapnia.

Głównym składnikiem są węglowodany, włókna pokarmowe, błonnik i białko, dzięki czemu posiada on wszelkie odpowiednie właściwości odżywcze i witaminowe, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania zwierzęcia. Dodatkowym atutem jest niska zawartość pH, która stabilizuje jelita i żołądek, wspomaga pracę układu trawiennego i chroni przed odwodnieniem.

Wysłodki buraczane to sucha karma w postaci granulek, którą przed podaniem należy moczyć przez minimum 8 godzin, a następnie dokładnie wymieszać z paszą. Zalecane dawkowanie to 1 do 3 kg. dziennie, zależnie od masy ciała. Są one podstawowym źródłem wolno uwalnianej energii, a dzięki swoim właściwościom powodują u zwierzęcia uczucie długo utrzymującej się sytości.

Konie to zwierzęta, które w warunkach naturalnych przebywają w ciągłym ruchu, biegając po polach i pastwiskach dłubiąc trawę. Warto tu wspomnieć o zapewnieniu im tzw. paśników, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, czyli wtedy kiedy nie mają one dostępu do takich naturalnych pastwisk. Paśniki to po prostu mocne konstrukcje w postaci „koryta” o różnych kształtach i wymiarach służące do bezpiecznego i wygodnego karmienia koni, zapobiegając jednocześnie rozsypywaniu się podawanego w nich pożywienia. Na https://www.zywieniekoni.pl/sklep/haygain-forager/ można je znaleźć w nowoczesnej formie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aromaterapia – czy to działa?
Aromaterapia – czy to działa?
Aromaterapia to rodzaj medycyny alternatywnej, która w procesie leczenia wykorzystuje rozmaite olejki eteryczne. Opinie co do jej skuteczności są odmienne. […]
Kołdry i pościele na zimne dni
Kołdry i pościele na zimne dni
Jesień oraz zima to czas w którym większość osób ceni sobie możliwość wygrzania się w ciepłym łóżku i w przyjemnie […]
Czym są szafy Rack i do czego służą?
Czym są szafy Rack i do czego służą?
Szafy Rack to konstrukcje będące podstawowym elementem wyposażenia serwerowni oraz wszelkich centrów gromadzenia danych. Wykorzystuje się je głównie do efektywnej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy