Chemia gospodarcza – co wchodzi w jej skład?

Chemia gospodarcza to szereg różnorodnych produktów przeznaczonych do kompleksowej pielęgnacji pomieszczeń w domach prywatnych i innych obiektach. Spora część z nich sprawdza się doskonale przy usuwaniu zabrudzeń z powierzchni płaskich, inne przy czyszczeniu dywanów i wykładzin, a jeszcze inne przy dbaniu o elementy szklane. Najważniejsze jest to, że wszystkie preparaty zaliczane do tej kategorii są w pełni bezpieczne i niezwykle skuteczne, gwarantując długotrwały efekt czystości. Posiada je w swojej ofercie każda profesjonalna hurtownia chemii gospodarczej.

Zadbajmy o swój dom

Chemia gospodarcza obejmuje zarówno produkty uniwersalne, jak i specjalistyczne, czyli o konkretnym zastosowaniu (gotowe i w formie koncentratu). Te pierwsze są przeznaczone głównie do czyszczenia powierzchni drewnianych, szklanych, porcelanowych i ceramicznych, drugie zaś do pielęgnacji m.in. skóry, stali nierdzewnej czy tkanin naturalnych i syntetycznych. W zależności od naszych potrzeb mamy do wyboru preparaty z przyjemnym aromatem (np. kwiatowym lub morskim) oraz całkowicie bezzapachowe, bezpieczne dla alergików. Oto konkretne grupy produktów dostępne na rynku:

– środki do precyzyjnego czyszczenia podłóg

– płyny do usuwania brudu z powierzchni mebli

– płyny do mycia naczyń 

– preparaty w sprayu do mycia szyb i wszelkich okien

– środki szorujące

– proszki do prania ubrań i płyny do płukania

Dodajmy, że w skład chemii gospodarczej wchodzą też odświeżacze powietrza i kostki toaletowe, kremy przeznaczone do rąk, różne mydła w kostkach oraz płynie, a nawet chusteczki higieniczne, papier toaletowy, kije, mopy i gąbki. Wymienione elementy są zróżnicowane pod względem wartości – na przykład cena papieru toaletowego jest bardzo niska (około 0,5-0,6 zł za rolkę), natomiast cena profesjonalnego płynu do mebli stosunkowo wysoka (nawet 30 zł). 

Zostaw komentarz

dwadzieścia − 10 =