Jak samodzielnie przygotować dekoracje ślubne?

Organizacja ślubu i wesela jest przedsięwzięciem czasochłonnym, a przede wszystkim wymagającym sporego nakładu finansowego. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym można oszczędzić sporo pieniędzy. Jednym z nich jest samodzielnie przygotowanie dekoracji, które ozdobią miejsce ceremonii oraz salę weselną.

Ślubne dekoracje „zrób to sam”

Przygotowywanie dekoracji ślubnych może być doskonałą rozrywką i okazją do spędzenia czasu razem z partnerem. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria oraz narzędzia i wcielić swoje pomysły w życie. Samodzielnie można przygotować przede wszystkim piękne dekoracje na stoły. Bardzo dobrze prezentują się eleganckie świeczniki w szklankach, które pasują do każdego stylu. Do ich przygotowania niezbędne są wysokie szklanki, które wystarczy napełnić wodą oraz umieścić w nich sztuczne kwiaty główki oraz świeczki, które będą unosić się na wodzie.

Można także zdecydować się na samodzielne wykonanie winietek z nazwiskami gości. W zależności od klimatu warto do tego celu użyć pomalowanych szyszek, drewnianych krążków lub korków od wina. Bardzo popularne są także własnoręcznie przygotowane podziękowania dla gości weselnych, które z pewnością docenią wszyscy przybyli. Świetnym pomysłem jest zrobienie pachnących mydełek, które goście mogą wykorzystać. Ich stworzenie nie jest trudne. Wystarczy przygotować odpowiednie foremki i roztopić dowolne mydło z dodatkiem olejku zapachowego. Po wlaniu ich do formy można powierzchnię posypać drobnymi suszonymi kwiatami. 

Zostaw komentarz

2 × 3 =