Najpopularniejsze meble, bez których nie obędzie się pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to pomieszczenie wyjątkowe w całym domu. Łączy bowiem w sobie dwie kluczowe funkcje – po pierwsze stanowi swoisty plac zabaw i miejsce do wypoczynku, po drugie zaś jest typową sypialnią. Z tego względu powinno być urządzone w sposób funkcjonalny i gwarantujący dziecku komfort na wysokim poziomie. Ogromne znaczenie mają zwłaszcza meble, które muszą być wystarczająco wygodne, a jednocześnie stylowe. W przypadku niemowląt doskonale sprawdzają się wielofunkcyjne łóżeczka w formie kołysek – można je kupić np. w tym sklepie: https://tweeto.pl/Lozeczko-Kolyska-c3254.

Pamiętajmy o dostosowaniu wszelkich konstrukcji do wieku dziecka 

Urządzając pokój dziecięcy, w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę wiek naszego malucha. Jeśli jest to niemowlę, to koniecznie umieśćmy w pomieszczeniu łóżeczko z drewnianymi szczebelkami, materacem piankowym oraz funkcją bujania (może być w postaci kołyski), niewielki regał-drabinę (pokryty bezpieczną dla zdrowia farbą), a także pojemnik na zabawki i przewijak mobilny, ustawiony na specjalnym stelażu. Większość wymienionych konstrukcji znajdziemy w ofercie tego sklepu: https://tweeto.pl/Meble-Dzieciece-c3267. Pokój przedszkolaka wymaga natomiast zupełnie innych rozwiązań. Zaliczamy do nich:

  • jednoosobowe łóżko na stelażu, wyposażone w wygodny materac (najlepiej termoelastyczny, bo doskonale dopasowuje się do kształtu ciała)
  • szafę na ubrania – do dużego wnętrza będzie pasował model z lustrzanymi drzwiami przesuwnymi, natomiast do małego wersja narożna
  • komoda – idealny mebel na zabawki, drobne przedmioty i bieliznę
  • biurko – koniecznie z regulacją wysokości i wydzielonym miejscem na laptop oraz urządzenia peryferyjne
  • fotel – z miękkim siedziskiem, podłokietnikami i regulacją nachylenia
  • kanapę lub pufy – jako dodatkowe miejsce do siedzenia (np. dla gości)

 

 

Zostaw komentarz

dwadzieścia − siedem =