Oświetlenie domowe – co wybrać?

Oświetlenie w domu ma do spełnienia kilka istotnych funkcji. Powinno być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Dodatkowo jednak coraz częściej odpowiednio dobrane lampy pełnią również funkcję dekoracyjną. Warto więc przyjrzeć się bliżej obecnym trendom i sprawdzić co ciekawego mają do zaoferowania sprzedawcy.

W przypadku oświetlenia pokojowego warto postawić przede wszystkim na jedno, podstawowe źródło światła. Może nim być efektowna, wisząca lampa umieszczona w sposób tradycyjny na środku sufitu. W sklepach znaleźć można wiele modeli różniących się między wielkością, kształtem jak i ceną. Najdroższe są nietypowe designerskie lampy. Decydując się na ich zakup należy jednak pamiętać, aby odpowiednio komponowały się z pozostałymi elementami wyposażenia pokoju. Poza centralnym źródłem światła w salonie, warto postawić również na oświetlenie dodatkowe. Efektowne ścienne kinkiety, bądź popularne ostatnio stojące lampy, poza zapewnieniem dodatkowego, punktowego światła, będą również pełnić funkcję dekoracyjną.

Jednym z najbardziej wymagających miejsc jeśli chodzi o oświetlenie jest kuchnia. Planując je należy postawić na wiele różnych źródeł światła, aby w pełni doświetlić wszystkie miejsca robocze. Nad stołem, przy którym spożywane są posiłki najlepiej sprawdzi się nowoczesna lampa do kuchni. Szczególnie efektownie, zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach wyglądają lampy wiszące. Rosnącą popularnością cieszą się również lampy montowane na szynach, wzdłuż blatów roboczych. Obrotowa konstrukcja jest niezwykle praktyczna i umożliwia dostosowanie kierunku padania światła do własnych potrzeb. W kuchni dobrze sprawdza się również oświetlenie podszafkowe. Umieszczone w aluminiowych profilach taśmy led nie tylko wyglądają efektownie, ale również dają równomierne światło, znakomicie oświetlając przestrzeń roboczą.

Zostaw komentarz

4 × 1 =