Jak sprawdzać złotą biżuterię?

Biżuteria to efektowny dodatek, przy pomocy którego podkreślimy charakter każdej stylizacji. Jest kobieca i urokliwa, a różnorodność oferty jubilerskiej sprawia, że bez trudu znajdziemy biżuterię, która będzie najlepiej dopasowana do naszego gustu i urody. Najbardziej pożądana jest bez wątpienia ta wykonana ze szlachetnych kruszców, takich jak złoto. Nie ma znaczenia, czy kupujemy złote kolczyki celebrytki, złotą bransoletkę, naszyjnik czy pierścionki. W każdym z tych przypadków musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, aby zakup był dla nas w pełni satysfakcjonujący.

Szlachetne złoto

Złoto to elegancki i ponadczasowy metal, z którego często i chętnie korzysta branża jubilerska. Tego typu wyroby są znacznie bardziej kosztowne niż dodatki wykonane ze srebra, czy stali chirurgicznej, jednak posiadają niezaprzeczalne walory estetyczne i stanowią doskonałą inwestycję. Niestety, nietrudno o próby wykorzystania niewiedzy klientów, których dopuszczają się nieuczciwi sprzedawcy, oferujący biżuterię, która jedynie imituje złoto. Po czym rozpoznać właściwy kruszec?

Zakup na lata

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie próby złota, która powinna być wygrawerowana na biżuterii. Prostym i efektownym rozwiązaniem jest także przyłożenie magnesu do danego produktu. Jeśli biżuteria nie drgnie, test zostanie zakończony pomyślnie, ponieważ prawdziwe złoto nie przejawia właściwości magnetycznych. Jest również odporne na powstawanie przebarwień i ścierania się wierzchniej warstwy, co występuje w przypadku wyrobów pozłacanych. Jeśli będziemy mieć to wszystko na uwadze i zdecydujemy się na zakup biżuterii u renomowanego sprzedawcy, nie grozi nam rozczarowanie. Duży wybór takiej biżuterii można zamówić na https://www.shineline.pl/.

Zostaw komentarz

dziewięć + 6 =