Jak odnowić wnętrze salonu?

Odnowa salonu nie musi wcale wiązać się z drogim i długotrwałym remontem. Owszem, przemalowanie ścian, czy położenie nowych paneli z pewnością odmieni to wnętrze, można to jednak zrobić przy pomocy mniej kosztownych i czasochłonnych zabiegów. Wizyta w sklepie meblowym również nie będzie potrzebna. Przedstawiamy sposoby na transformację wnętrza salonu poprzez wprowadzenie drobnych, ale widocznych zmian. Nie ucierpi na nich ani nasz cenny czas, ani, tym bardziej, domowy budżet.

Eleganckie dodatki

Tym, co zdobi salon, nie są gołe ściany, puste okna czy użytkowe meble. To nie one nadają temu pomieszczeniu domowej atmosfery. O uroku salonowego wnętrza przesądzają inne kwestie jak na przykład narzuty czy zasłony. Możemy je zmieniać tak często, jak mamy na to ochotę. Z każdą taką zmianą nasz salon zyskuje nowe życie. Najnowsze zasłony mogą zawisnąć na ciekawych, ozdobnych karniszach. Narzuty powinny zachować podobny styl oraz kolorystykę. Nie muszą przykrywać jedynie kanapy, sprawdzą się też w przypadku foteli.

Stylowe ozdoby

Największe pole do popisu mamy jednak w przypadku wszelkich ozdób. Pamiętajmy, aby zachować umiar. Więcej nie znaczy lepiej. Wnętrze salonu odnowimy obrazami na płótnie canvas. Dzięki nim nasze ściany, nawet te jednolite, nabiorą kolorów. Puste półki i stoliki także nie robią najlepszego wrażenia. Zagospodarujmy tę przestrzeń, ustawiając na nich ozdobne świece czy wazoniki. Doskonałym sposobem na odmianę salonu są również żywe kwiaty. Donice, w których je zasadzimy, powinny odpowiadać stylowo pozostałym elementom wystroju.

Zostaw komentarz

osiem + 5 =