Jak zaprojektować oświetlenie domu i ogrodu?

Oświetlenie domu i ogrodu to bardzo ważna kwestia. Pozwala nie tylko na swobodne użytkowanie pomieszczeń oraz ogrodu, ale również tworzy niesamowity klimat. Wybór różnego rodzaju lamp zewnętrznych i wewnętrznych jest bardzo szeroki – sklepowe półki wprost uginają się pod szerokim asortymentem produktów. Inspiracji można z powodzeniem szukać w gazetach dotyczących wystroju wnętrza, jak również na wielu stronach internetowych oraz w artykułach blogowych.

Idealne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne

Rodzaj i charakter oświetlenia warto dopasować przede wszystkim do warunków oraz potrzeb domowników. Lampy zewnętrzne do oświetlenia ogrodu lub tarasu powinny charakteryzować się przede wszystkim wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, wiatr). Dzięki temu można mieć pewność, że idealnie sprawdzą się one przez cały rok i nie będzie konieczności ich demontażu na zimę. Przewody instalacyjne doprowadzające prąd do lamp powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Jeśli chodzi o lampy wewnętrzne to ich wybór jest jeszcze bardziej różnorodny. Wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od rodzaju pomieszczenia do którego są one przeznaczone oraz od ilości światła, jakie powinny one dostarczać. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie kilku rodzajów oświetlenia – na przykład w kuchni świetnie sprawdzą się światełka punktowe umieszczone w obrębie szafek oraz duży żyrandol czy lampa umieszczona na środku pomieszczenia. Do sypialni polecane są małe lampki, które można ustawić na szafce koło łóżka – przed snem można je wyłączyć bez konieczności wstawania.

Zostaw komentarz

5 × trzy =