Maseczka – niezbędnik w pielęgnacji cery

Wiele kobiet uwielbia pielęgnację twarzy, ale często zapomina o jednym z jej ważnych elementów. Zwykle skrupulatnie zmywamy makijaż i nakładamy nasz ulubiony krem, ale niewiele z nas pamięta o regularnym używaniu maseczek do twarzy.

Co zyskujemy używając maseczek?

Maseczki do twarzy mają przede wszystkim świetne działanie nawilżające i odświeżające naszą twarz. Mogą skutecznie oczyścić i pozbawić naszą skórę toksyn. Są też świetną bombą witaminową dla naszej twarzy, a regularnie stosowane z pewnością pomogą nam pozbyć się niedoskonałości i zmarszczek. Dlatego powinny stać się częścią naszej codziennej pielęgnacji twarzy.

Jaką maseczkę więc wybrać?

Producenci prześcigają się w produkcji maseczek charakteryzujących się różnorodnymi technologiami. Możemy znaleźć takie na bazie glinki, z płatkami róży czy maski typu peel-off z węglem aktywnym. Jednak ostatnimi czasy wielką popularnością cieszą się się koreańskie maseczki w płachcie. Nasączoną płynem płachtę nakładamy na twarz na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, następnie ściągamy i wklepujemy resztę w skórę na naszej twarzy. Jest to forma niezwykle prosta, nie wymagająca męczącego zmywania maseczki z twarzy i bardzo przyjemna. Maseczki w płachcie zwykle mają delikatny efekt chłodzący co zdecydowanie ukoi skórę naszej twarzy. Jeśli chodzi o firmy specjalizujące się w produkcji takich maseczek, to zdecydowanie możemy zaufać kosmetykom Missha. Mają one ogromny asortyment, wiele różnych zapachów, technologii i mnóstwo efektów działania. Z kolei maseczka w płachcie to zdecydowanie nowość, którą każda z nas powinna spróbować.

Zostaw komentarz

15 − 3 =