Jaka kurtka sprawdzi się idealnie na zimę?

Czas przygotować swoją garderobę na zimniejszą porę roku. Podstawowym elementem na tę porę roku jest ciepła kurtka. Jednak przy tak wielu opcjach może być trudno znaleźć kurtkę, która jest zarówno stylowa, jak i ciepła. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać tę właściwą.

Grubość

Ciepło jest oczywiście ważne, ale nie wybieraj czegoś zbyt grubego, chyba że planujesz spędzać dużo czasu na zewnątrz w niskich temperaturach. W innym przypadku nie warto decydować się na bardzo grubą kurtkę, ponieważ może to sprawić, że będziesz się bardziej pocić. Dobrym pomysłem na codzienne zimowe wyjścia są ramoneski zimowe damskie, które wykonane są z nieco cieplejszego materiału, ale nie są za grube. Pamiętaj też o nałożeniu warstwy pod kurtką, jeśli zamierzasz przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas w zimnie.

Wodoodporność

Jeśli będziesz spędzać dużo czasu na deszczu, wodoodporna kurtka będzie dobrym wyborem. Sprawi ona, że woda nie będzie przenikać przez materiał. Dzięki temu będziesz czuć się komfortowo nawet podczas większej ulewy.

Oddychający materiał

W przypadku grubych zimowych kurtek materiał ma ogromne znaczenie. Warto postawić na te naturalne i oddychające tkaniny, które zapewniają ciepło i jednocześnie pozwalają Twojej skórze oddychać. Pomoże Ci to zachować komfort i zapobiegnie przegrzaniu.

Zostaw komentarz

trzy × cztery =