Jak rozpoznać, że psu jest zimno?

Chłodna pora roku sprawia, że z szaf wyciąga się cieplejsze okrycia, ale nie tyko ludzie narażeni są na działanie niskiej temperatury, pies również potrzebuje ciepłego ubranka. Zbyt niska temperatura może być groźna dla psa. Czworonogi różnią się od siebie wielkością, gęstością futra, oraz ilością tkanki tłuszczowej. Dlatego psie ubranka powinny być zawsze dopasowane do konkretnego pieska.

Pies również odczuwa zimno

Wiedzę na temat tego, czy w danym momencie psu jest zimno można zdobyć poprzez obserwację zwierzaka Pierwszą oznaką wychłodzenia są dreszcze. Starsze czworonogi, szczeniaki, psy podczas rekonwalescencji marzną szybciej od innych. Warto mieć zawsze na podorędziu odpowiednie ubranko dla psa,. Różne warianty takich okryć można znaleźć w sklepie Amibelle. W okresie, kiedy na zewnątrz jest zimno i wilgotno należy również po każdym spacerze sprawdzać psie uszy i łapy.

Zamoczenie ucha może spowodować stany zapalne, a przemarznięte łapki – problemy ze zdrowiem. Na niedogodności związane z zimową porą roku szczególnie narażone są psy o niezbyt gęstej okrywie włosowej, a także te, które nie posiadają podszerstka.  Łatwo zauważalne symptomy, dzięki którym można poznać, że dla psa jest za zimno to: trzęsienie się, podnoszenie na przemian łapek, ciągniecie w stronę domu. Inne widoczne oznaki, to skulenie, niepokój i apatyczność. Odczuwanie chłodu przez psy jest zróżnicowane, decydują o tym takie czynniki jak: wiek, waga, stan zdrowia, struktura włosa okrywowego i podszerstka, rasa. 

Zostaw komentarz

trzynaście − pięć =