Jak przygotować stół na spotkanie ze znajomymi?

Odpowiednio zastawiony stół to – zaraz obok wyśmienitego jedzenia – klucz do udanego spotkania towarzyskiego. Piękne dekoracje zwracają uwagę, pozwalają właścicielowi wyrazić jego charakter, a zarazem zachwycić gości. Aby przyjęcie przebiegło jak najlepiej, warto zadbać o wyjątkową zastawę stołu, która na długo zapadnie w pamięć wszystkim, którzy ją zobaczą.

Podstawowa zastawa stołu

Aby stół pięknie prezentował się podczas wspólnego obiadu, warto zadbać o dobór wygodnych, solidnych sztućców i odpowiednio dużych talerzy. Oprócz tego przydatne z pewnością okażą się różne półmiski, talerzyki i miski na jedzenie. Warto wybrać też odpowiednie szklanki do napojów zimnych lub kubki do tych ciepłych. Odpowiednio wcześnie należy się także zastanowić nad zastawą do deserów, a więc małymi talerzykami i widelczykami do ciasta oraz filiżankami na herbatę. Tego typu zestaw powinien spokojnie wystarczyć na całą kolację i z pewnością zachwyci wszystkich gości obecnych na spotkaniu.

Dekoracje na stole w jadalni

Dobór dekoracji na stół jadalniany to ważny element udanej kolacji. Warto zadbać przy tym nie tylko o piękną zastawę, ale także odpowiednie akcesoria. Niezbędne są np. serwetki, które można pięknie spiąć przy pomocy praktycznej obrączki. Dostępne są one chociażby na stronie https://mantecodesign.pl/obraczki-do-serwetek. Oprócz tego przepiękną dekorację stołów stanowią świece umieszczone w bogato zdobionych świecznikach. Warto zdecydować się na te bezzapachowe, aby ich aromat nie mieszał się z zapachem potraw na stole.

Zostaw komentarz

20 − 1 =