Jak codziennie oszczędzać plastik?

Jeśli chcesz zmniejszyć zużycie plastiku, istnieje wiele małych zmian, które możesz wprowadzić. Możesz zacząć od używania torebek na kanapki wielokrotnego użytku. Jest to świetny sposób na zmniejszenie ilości jednorazowych torebek na kanapki, które każdego roku trafiają na wysypiska śmieci.

Zacznij od małych rzeczy

Opakowania po kanapkach to duży problem. To jeden z najczęstszych rodzajów plastiku wykorzystywanych w opakowaniach żywności. Jest to również główne źródło odpadów. Każda kanapka, którą kupujesz, prawdopodobnie będzie miała jakieś plastikowe opakowanie (chyba że jest owinięta w folię lub papier woskowany). Możesz nie zdawać sobie sprawy, że to opakowanie jest rodzajem plastiku zwanym polietylenem (PE), ale tak jest. PE można poznać szukając symbolu recyklingu numer 5 na spodzie każdego plastikowego pojemnika lub butelki, którą masz w domu lub w pracy.

Używaj torebek wielokrotnego użycia

Jest tak wiele korzyści z używania torebek na kanapki wielokrotnego użytku. Są tańsze niż kupowanie jednorazowych i są lepsze dla środowiska. Jedyną wadą jest to, że mogą nie trwać wiecznie. Ale jeśli odpowiednio o nie dbasz, powinny przetrwać lata! Takie opakowania na kanapki stają się coraz bardziej modne!

Utrzymuj torebki w czystości

Myj swoje torby na kanapki po każdym użyciu, aby nie brudziły się od cząstek jedzenia, które się na nich znajdują, a to pomoże zachować ich nowy wygląd na dłużej. Zapobiega to również rozwojowi bakterii wewnątrz torby, ponieważ bakterie najlepiej rozwijają się w wilgotnych miejscach.

Zostaw komentarz

2 × dwa =