Karma dla kota – jaka powinna być?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty są znane z tego, że są wybrednymi zjadaczami, dlatego ważne jest, aby otrzymały zrównoważoną dietę.

Przemysł karm dla kotów jest wart ponad 20 miliardów dolarów i rośnie o 10 procent każdego roku. Istnieje jednak wiele błędnych przekonań na temat tego, co koty powinny jeść i jak powinny być karmione.

Oto kilka informacji na temat tego, czego należy szukać w karmie dla kota:

Białko

Wysokiej jakości źródło białka jest niezbędne dla wszystkich kotów. Białko jest niezbędne dla rozwoju mięśni, zdrowia krwi i funkcjonowania mózgu u kotów. Koty potrzebują mięsa jako źródła białka, ponieważ nie potrafią samodzielnie wytwarzać niektórych aminokwasów (w przeciwieństwie do psów). Koty wymagają również specyficznych aminokwasów, które można znaleźć tylko w tkankach zwierzęcych (nie roślinnych).

Mięso

Koty są z natury mięsożercami, więc mięso powinno stanowić co najmniej 70 procent ich diety. Ryby są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają poprawić zdrowie skóry i sierści u kotów. Produkty uboczne mięsa nie są zalecane, ponieważ nie dostarczają kotu wystarczających wartości odżywczych.

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce dostarczają witamin, minerałów i błonnika, które wspierają dobre zdrowie u kotów. Koty potrzebują witamin A, D3 (preformowana witamina D) E oraz witamin z grupy B complex dla zdrowego wzrostu i rozwoju.

Jeśli chcesz wysłać odpowiednią karmę dla kotów do schroniska, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://schronisko.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów muszą być wykonane zabawki dla dzieci?
Z jakich materiałów muszą być wykonane zabawki dla dzieci?
Właściwie dobrana zabawka pomoże dziecku doskonalić zdobyte już umiejętności i rozwijać nowe. Rynek produktów jest niezwykle pojemny i nieustannie się […]
Jak prawidłowo parzyć herbatę?
Jak prawidłowo parzyć herbatę?
Mało kto z nas wyobraża sobie dzień bez filiżanki ciepłej herbaty. Niektórzy piją ją tylko jako dodatek do posiłków, ale […]
Jak przebiega transport morski?
Jak przebiega transport morski?
Transport morski z roku na rok przybiera coraz bardziej powszechne formy. Zwany jest również transportem wodnym lub oceanicznym. Przebiegać może […]
Ostatnie wpisy
Polecamy