Karma dla kota – jaka powinna być?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty są znane z tego, że są wybrednymi zjadaczami, dlatego ważne jest, aby otrzymały zrównoważoną dietę.

Przemysł karm dla kotów jest wart ponad 20 miliardów dolarów i rośnie o 10 procent każdego roku. Istnieje jednak wiele błędnych przekonań na temat tego, co koty powinny jeść i jak powinny być karmione.

Oto kilka informacji na temat tego, czego należy szukać w karmie dla kota:

Białko

Wysokiej jakości źródło białka jest niezbędne dla wszystkich kotów. Białko jest niezbędne dla rozwoju mięśni, zdrowia krwi i funkcjonowania mózgu u kotów. Koty potrzebują mięsa jako źródła białka, ponieważ nie potrafią samodzielnie wytwarzać niektórych aminokwasów (w przeciwieństwie do psów). Koty wymagają również specyficznych aminokwasów, które można znaleźć tylko w tkankach zwierzęcych (nie roślinnych).

Mięso

Koty są z natury mięsożercami, więc mięso powinno stanowić co najmniej 70 procent ich diety. Ryby są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają poprawić zdrowie skóry i sierści u kotów. Produkty uboczne mięsa nie są zalecane, ponieważ nie dostarczają kotu wystarczających wartości odżywczych.

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce dostarczają witamin, minerałów i błonnika, które wspierają dobre zdrowie u kotów. Koty potrzebują witamin A, D3 (preformowana witamina D) E oraz witamin z grupy B complex dla zdrowego wzrostu i rozwoju.

Jeśli chcesz wysłać odpowiednią karmę dla kotów do schroniska, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://schronisko.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Manga – co sprawia, że jest tak popularna wśród młodzieży na całym świecie
Manga – co sprawia, że jest tak popularna wśród młodzieży na całym świecie
W Japonii czytają ją wszyscy. Małe dzieci, młodzież szkolna, gospodynie domowe i zabiegani urzędnicy w zatłoczonych kolejkach tokijskiego metra. Manga […]
Jak zachować ciągłość pracy w biurze, gdy zepsuje się drukarka?
Jak zachować ciągłość pracy w biurze, gdy zepsuje się drukarka?
Drukarka to urządzenie, które przydaje się w codziennej pracy w firmie. Pozwala na szybkie i sprawne drukowanie potrzebnych materiałów lub […]
Na co zwrócić uwagę podczas wyposażania swojej siłowni?
Na co zwrócić uwagę podczas wyposażania swojej siłowni?
Do tego, aby siłownia spełniała swoją rolę niezbędne jest odpowiednie jej wyposażenie. Ma ono przede wszystkim umożliwiać wykonywanie kompleksowego treningu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy