Jakie zalety mają nieruchomości z rynku pierwotnego?

Większość ludzi nie posiada wystarczających środków, by móc sobie pozwolić na zakup zupełnie nowego, świeżo wybudowanego domu czy mieszkania. W takiej sytuacji często najlepszym rozwiązaniem nie jest wcale nieruchomość z rynku pierwotnego, ale wzięcie kredytu i zdecydowanie się na nowe lokum, ponieważ z pewnością będzie to najlepsza inwestycja w naszym życiu. Jakie są zatem główne zalety takiej nieruchomości?

Oszczędność czasu i doskonała inwestycja na przyszłość

Kupno mieszkania u dewelopera jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zależy nam na czasie. Jest to również bardzo przyszłościowa inwestycja, ponieważ za jakiś czas, np. gdy będziemy zmuszeni się przeprowadzić, możemy bez trudu sprzedać takie lokum za znacznie wyższą cenę niż w przypadku, gdyby chodziło o dom czy mieszkanie z rynku wtórnego.

Ponadto, w momencie zakupu nowej nieruchomości, którą zaoferuje nam na przykład deweloper w Poznaniu, będziemy mieli znacznie bardziej ułatwiony dostęp do kredytu hipotecznego w każdym banku. Dla tego rodzaju placówek staniemy się bowiem klientem w większym stopniu wiarygodnym oraz atrakcyjnym.

Kolejną zaletą omawianego rozwiązania jest to, że deweloperzy ponoszą pełną odpowiedzialność za wszelkie wady nieruchomości przez okres aż pięciu lat od podpisania umowy. W przypadku rynku wtórnego takiego zabezpieczenia absolutnie nie ma. Ostatnią kluczową zaletą jest posiadanie własnego miejsca parkingowego. Takie udogodnienia oferują m.in. domy szeregowe w okolicach Poznania – przy każdym z nich jest wydzielone specjalne miejsce na parkowanie.

Zostaw komentarz

osiemnaście + siedemnaście =