Jak i kiedy zakładać soczewki kontaktowe?

W ostatnim czasie coraz powszechniejszą praktyką staje się stosowanie soczewek kontaktowych zamiast standardowych okularów. Wygoda związana z brakiem ograniczeń w czasie aktywności fizycznej oraz brak obciążenia uszu i nosa to tylko przykłady z szeregu pozytywów. Warto dodać także, że szkła kontaktowe gwarantują odpowiednią ostrość widzenia przez cały czas ich użytkowania, w przeciwieństwie do okularów, które mogą ulec zabrudzeniu lub bardzo uciążliwemu w zimie – zaparowywaniu. Ponadto decydując się na ich zakup nie trzeba martwić się, że wyjdą z mody, co więcej istnieje możliwość doboru kolorowych soczewek i zmiany barwy tęczówki.  

Rozwiązanie tego problemu można znaleźć w soczewkach kontaktowych miesięcznych. Oznacza to, że ten rodzaj szkieł może być używany codziennie przez okres około 30 dni. Po ściągnięciu ich z gałek ocznych należy umieścić je w specjalnym płynie, które zapobiegnie ich wysuszeniu. Ich użytkowanie jest niezwykle proste. By prawidłowo zaaplikować soczewkę w oku należy zwróci uwagę na jej kształt oraz pamiętać, by tę czynności wykonać przed rozpoczęciem makijażu.

Rodzaje soczewek

Pomocy w korygowaniu wad wzroku można szukać w twardych soczewkach kontaktowych. Ich używanie zalecane jest nawet w leczeniu astygmatyzmu czy w wypadku problemu ze stożkiem rogówki. Polecane są także dla osób cierpiących na tak zwany zespół suchych oczu. Powszechniej wybieranymi soczewkami są jednak soczewki miękkie, które odpowiadają każdemu kształtowi oka, jednak przynoszą dużo mniejsze efekty w walce z wadami.

Zostaw komentarz

4 + dziewiętnaście =