Informatyka i magazynowanie – jak to połączyć?

Magazyny to przestrzenie przeznaczone stricte do składowania różnych ładunków. Odbywa się w nich na co dzień mnóstwo czynności logistycznych, które wymagają ścisłej kontroli. W przeciwnym razie trzeba się liczyć ze spadkiem wydajności, a tym samym zniwelowaniem przychodów finansowych. Optymalnym rozwiązaniem jest wdrożenie innowacyjnego systemu informatycznego WMS (z ang. Warehouse Management System). 

Ogromne ułatwienie dla pracowników

System WMS pozwala na bardzo sprawne zarządzanie wszelkimi niezbędnymi procesami magazynowymi. Przepływ danych realizowany jest w pełni automatycznie (zawsze w czasie rzeczywistym), co zapewnia zgodność z aktualnym stanem zapasów. Obsługę przeprowadza się z poziomu zarówno skanera, jak programu komputerowego czy aplikacji zainstalowanej w tablecie. WMS jest wyjątkowo funkcjonalnym i kompleksowym narzędziem, umożliwiającym m.in.:

– szybkie lokalizowanie paczek znajdujących się na regałach (poprzez wyświetlanie mapy);

– ścisłe kontrolowanie przepływu towarów (od momentu przyjęcia do wydania kierowcy);

– tworzenie etykiet służących do oznaczania ładunków;

– klasyfikowanie towarów metodą ABC;

– przeprowadzanie inwentaryzacji;

– dokumentowanie wysyłek, reklamacji i zwrotów.

Jeśli zależy nam na wdrożeniu we własnym magazynie zaawansowanego systemu WMS, to koniecznie skorzystajmy z profesjonalnych usług tej warszawskiej firmy: https://prowms.pl/system-magazynowy/.

Zostaw komentarz

osiemnaście + siedem =